Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4
Okładka Star Trek: Bridge Crew (PC)

Star Trek: Bridge Crew

Star Trek: Bridge Crew to opracowany z myślą o pecetach kooperacyjny kosmiczny symulator.

Symulacje | FPP | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | Star Trek | seriale TV | filmy | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Star Trek: Bridge Crew (PC)

producent: Red Storm

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

30maj2017

PC PS4

Star Trek: Bridge Crew to wydany na platformę PC i PS4 symulator kosmiczny stworzony przez będące własnością firmy Ubisoft studio Red Storm, czyli autorów m.in. Tom Clancy's Rainbow Six, Tom Clancy's Ghost Recon oraz Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra korzysta z licencji marki science fiction Star Trek, a osadzona została w wersji tego uniwersum znanej z kinowego restartu marki, zapoczątkowanego przez film Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa z 2009 roku.

Podczas kampanii gracze eksplorują niezbadany rejon galaktyki znany jako Rów (The Trench), w celu znalezienia nowego domu dla rasy Wolkan. Dostępnych jest wiele różnorodnych misji, poczynając od zwiadów, poprzez ratowanie załóg uszkodzonych stacji i statków, a kończąc na kosmicznych starciach z wrogimi jednostkami. Część z tych zadań została ręcznie zaprojektowana, podczas gdy inne generowane są proceduralnie.

Mechanika

Star Trek: Bridge Crew to wydany na platformę PC i PS4 kosmiczny symulator w całości zaprojektowany z myślą o trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Każda z nich obejmuje inne stanowisko na mostku statku kosmicznego. Do wyboru są role kapitana, sternika, inżyniera oraz oficera taktycznego. Jeśli podczas zabawy zabraknie jednego z użytkowników, to kontrolę nad jego bohaterem przejmuje sztuczna inteligencja.

Niezależnie od wybranej postaci, jej obowiązki wypełniamy, manipulując urządzeniami pokładowymi wewnątrz wirtualnego świata – klasyczny interfejs ograniczono do minimum. Wszystko po to, aby gracz mógł zapomnieć o tym, że to tylko gra i uwierzyć, że naprawdę jest na pokładzie statku.

Każde stanowisko wiąże się z odmiennymi obowiązkami oraz stanowiskiem pracy. Przykładowo, kapitan widzi ekrany informujące o stanie poszczególnych elementów statku oraz system pozwalający na szybkie wydawanie komend reszcie załogi. Inżynier dostaje wirtualny interfejs pozwalający na manipulowanie ilością energii dostarczaną do konkretnych systemów, takich jak tarcze, silnik oraz uzbrojenie. Sternik otrzymuje zestaw map nawigacyjnych i okien służących do planowania kursu, a oficer taktyczny decyduje o tym, w co wycelować i jakim typem broni zaatakować.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, a autorzy włożyli dużo wysiłku w odtworzenie stylistyki kinowego pierwowzoru. Star Trek: Bridge Crew nie wymaga do działania okularów VR, choć oczywiście urządzenia te są mocno preferowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Trek: Bridge Crew

Klasyfikacja PEGI Star Trek: Bridge Crew

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Trek: Bridge Crew

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
Start testów Sanhok w PUBG, zapowiedź Neo Geo Mini i inne wieści
Start testów Sanhok w PUBG, zapowiedź Neo Geo Mini i inne wieści

wiadomość10 maja 2018

Dziś piszemy o starcie beta-testów mapy Sanhok w strzelance PUBG, zapowiedzi miniaturowego automatu do gier Neo Geo Mini od firmy SNK i pakiecie DLC The Next Generation do kooperacyjnej gry Star Trek: Bridge Crew. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017
Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017

wiadomość22 grudnia 2017

Dziś piszemy o startującej za parę godzin drugiej becie Monster Hunter World, ułatwieniu graczom reaktywacji multiplayera w World in Conflict, Star Trek: Bridge Crew w opcji bez VR oraz o wyłączeniu serwerów strzelanek Killzone 2 i 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Trek: Bridge Crew - debiut udanej gry VR
Star Trek: Bridge Crew - debiut udanej gry VR

wiadomość30 maja 2017

Dziś na komputerach osobistych (HTC Vive i Oculus Rift) oraz konsoli PlayStation 4 (PlayStation VR) debiutuje gra Star Trek: Bridge Crew, pozwalająca wcielić się w członka załogi statku kosmicznego. Produkcja zbiera bardzo dobre opinie w mediach.

Star Trek: Bridge Crew - siedmiominutowy zapis rozgrywki
Star Trek: Bridge Crew - siedmiominutowy zapis rozgrywki

wiadomość5 kwietnia 2017

W sieci pojawił się siedmiominutowy zapis rozgrywki z gry Star Trek: Bridge Crew, będącej projektem VR przeznaczonym na PC oraz PlayStation 4. Twórcy zaprezentowali również nowy trailer oraz kilka niepublikowanych dotąd screenów.

Star Trek: Bridge Crew ukaże się dopiero 30 maja
Star Trek: Bridge Crew ukaże się dopiero 30 maja

wiadomość11 lutego 2017

Firma Ubisoft poinformowała, że premiera gry VR Star Trek: Bridge Crew została przełożona na 30 maja tego roku. Ujawniono też, że jednym z dostępnych statków kosmicznych będzie USS Enterprise z serialu telewizyjnego, który zapoczątkował całą markę.

PC
PS4