Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2017, 09:16

Star Trek: Bridge Crew ukaże się dopiero 30 maja

Firma Ubisoft poinformowała, że premiera gry VR Star Trek: Bridge Crew została przełożona na 30 maja tego roku. Ujawniono też, że jednym z dostępnych statków kosmicznych będzie USS Enterprise z serialu telewizyjnego, który zapoczątkował całą markę.

Star Trek: Bridge Crew to jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących gier VR. Niestety, właśnie dowiedzieliśmy się, że na produkcję jeszcze trochę poczekamy. Firma Ubisoft poinformowała bowiem, że projekt zaliczy opóźnienie, a nowa data premiery ustalona została na 30 maja tego roku.

Wśród dostępnych statków znajdzie się oryginalny USS Enterprise. - Star Trek: Bridge Crew ukaże się dopiero 30 maja - wiadomość - 2017-02-13
Wśród dostępnych statków znajdzie się oryginalny USS Enterprise.
STAR TREK: BRIDGE CREW W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Storm Entertainment
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: symulator kosmiczny
  4. Platformy: Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR
  5. Data premiery: 30 maja 2017 r.

Na pocieszenie autorzy ujawnili kilka nowych informacji. Do tej pory wiedzieliśmy, że będziemy mogli pokierować statkiem kosmicznym USS Aegis, stworzonym specjalnie na potrzeby gry. Okazuje się, że nie będzie to jedyna dostępna jednostka. Twórcy pozwolą nam również bawić się na pokładzie oryginalnego USS Enterprise, tego samego, na którym swoje przygody przeżywała załoga pod wodzą Kapitana Kirka w pierwszym serialu telewizyjnym.

Autorzy postanowili, że chcą mieć w grze jakiś element wzięty wprost z bogatej historii marki i ostatecznie wybór padł właśnie na USS Enterprise. Prace nad dodaniem statku ruszyły już w zeszłym roku i twórcy przyznają, że zainspirowała ich pięćdziesiąta rocznica narodzin Star Treka, która przypadła na 7 września 2016 roku.

Przypomnijmy że Star Trek: Bridge Crew ukaże się w wersjach na PlayStation VR oraz pecety, gdzie będzie wspierać zarówno Oculus Rift, jak i HTC Vive. Firma Ubisoft nie ma w planach opracowania wersji niewymagającej posiadania urządzenia do wirtualnej rzeczywistości.

Do tej pory kategoria VR wciąż jest zdominowana głównie przez małe projekty, stanowiące bardziej ciekawe eksperymenty niż pełnowymiarowe gry. Dlatego z niecierpliwością wypatrujemy premiery Star Trek: Bridge Crew, gdyż ma to być obszerna produkcja, w którą zainwestowano spore środki, a udostępnione materiały prezentują się bardzo obiecująco.

  1. Oficjalna strona gry