Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS2XBOXGCN
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter (PC)
OkładkaTom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter (PC)

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Trzecia część cyklu taktycznych gier akcji, tworzonych w zespole Red Storm pod okiem popularnego pisarza powieści sensacyjnych - Toma Clancy’ego. Akcja tej produkcji ma miejsce w 2013 roku w Mexico City.

Akcji | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Premiera

anulowana

GCN

7mar2006

X360 XBOX

30mar2006

PS2

2maj2006

PC

producent: Grin wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Delta Force: Helikopter w Ogniu

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

Terrorist Takedown 2

Trzecia część cyklu taktycznych gier akcji, tworzonych w zespole Red Storm pod okiem popularnego pisarza powieści sensacyjnych - Toma Clancy’ego. Akcja tej produkcji ma miejsce w 2013 roku w Mexico City. Wówczas to, w czasie trwania szczytu z udziałem przywódców Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady, meksykańscy rebelianci porywają prezydenta USA. Wcielamy się w członka oddziału „Duchów” i wyruszamy do centrum konfliktu trwającego w Mexico City, aby przywrócić tam ład i porządek oraz uratować głowę „największego z mocarstw”.

Nowa gra to oczywiście nadal realistyczny symulator walki małym oddziałem żołnierzy w terenie zurbanizowanym. Oznacza to, że nie wystarczy tu lecieć przed siebie i zabijać wrogów jednego za drugim, gdyż taka taktyka szybko kończy się śmiercią gracza i jego podkomendnych. Należy dokładnie planować akcje, wykorzystywać teren do osłony, w zależności od panującej sytuacji wydawać odpowiednie rozkazy żołnierzom, tj. atakować, wycofywać się, okrążać, zmienić pozycję etc. Autorzy gry wyposażyli ją w rozbudowany moduł sztucznej inteligencji, w związku z czym sterowane przez komputer postacie zachowują się racjonalnie - żołnierze obu stron pod ostrzałem szukają schronienia, porozumiewają się miedzy sobą itp.

Amerykańską armię w grze wyposażono w zaawansowany system bojowy (Integrated Warfighter System; w skrócie - IWS), będący połączeniem nowoczesnych typów broni z licznymi nowinkami elektronicznymi, w tym urządzeniami do komunikacji satelitarnej. Jego najważniejszą częścią jest hełm, w którego wbudowano szereg nowoczesnych, elektronicznych gadżetów. Rozgrywkę obserwujemy z widoku z trzeciej perspektywy (z nad ramienia żołnierzy), a na ekranie pojawia się czytelny, nie ograniczający pola widzenia, system HUD (część systemów zawartych w hełmie), na którym znajdujemy wartościowe informacje o polu walki (zbiór okienek usytuowanych z boków ekranu). Również za pomocą tychże okien w szybki sposób porozumiewamy się z kolegami z oddziału, wzywamy posiłki, ostrzał artyleryjski czy bombardowanie, a także podziwiamy widoki z hełmów innych wojaków i oglądamy komunikaty wideo.

Silnik Tom Clancy's Ghost Recon 3 należy do jednych z najnowocześniejszych w branży - gra zawiera szczegółowe tekstury w wysokiej rozdzielczości, wykorzystuje też zaawansowane efekty świetlne i cząsteczkowe. Ghost Recon 3 może też się poszczycić realistycznym enginem fizycznym. Warto też dodać, iż w tytule tym nie uświadczymy czegoś takiego, jak przerwy na dogrywanie się kolejnych etapów, gdyż wszystko zostało połączone w jedną, płynną całość. W czasie rozgrywki nie oglądamy również żadnych typowych animacji, gdyż wszystkie przerywniki opracowano przy wykorzystaniu engine'u.

Tom Clancy's Ghost Recon 3 możemy grać, oczywiście, także w trybie multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1529 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 2.8 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta graficzna 256MB (Geforce 6600 lub lepsza)
 • 5 GB HDD
 • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Nintendo GameCube

GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
XBOX
PC
PS2
GCN
X360