Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2010, 10:30

Ghost Recon: Future Soldier także na PC, PS3, Wii, PSP i DS

Powrót do marki Tom Clancy’s Ghost Recon był jedną z najważniejszych informacji wczorajszego dnia. Wbrew oczekiwaniom oficjalna zapowiedź gry Ghost Recon: Future Soldier przyniosła więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedno z nich dotyczyło dokładnej liczby platform, na których produkcja zostanie wydana. Sprawę wyjaśnili Yves Guillemot oraz Kimi Matsuzaki.

Powrót marki Tom Clancy’s Ghost Recon był jedną z najważniejszych informacji wczorajszego dnia. Wbrew oczekiwaniom oficjalna zapowiedź gry Ghost Recon: Future Soldier przyniosła więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedno z nich dotyczyło dokładnej liczby platform, na których produkcja zostanie wydana. Sprawę wyjaśnili Yves Guillemot oraz Kimi Matsuzaki.

Ghost Recon: Future Soldier także na PC, PS3, Wii, PSP i DS - ilustracja #1

Dzięki temu wiemy już, że wraz z odsłoną na konsolę Xbox 360 na sklepowych półkach wyląduje edycja przeznaczona na PlayStation 3. W obu przypadkach do premiery dojdzie w tym samym czasie, czyli późną jesienią (najprawdopodobniej pod koniec listopada lub w grudniu). Odpowiedzialna za powyższe wersje ekipa studia Ubisoft Paris – mająca w dorobku serię Ghost Recon: Advanced Warfighter – pracuje również nad odsłoną pecetową. Dokładniejsze informacje odnośnie daty jej debiutu poznamy wkrótce.

Ponadto w Future Soldier zagrają posiadacze Wii, z tym że gra przeznaczona na platformę koncernu Nintendo zostanie wyprodukowana przez inną firmę deweloperską. Produkcja trafi ponadto na dwie mobilne konsole – PSP i Nintendo DS. Póki co nie wiemy jednak kto zajmie się ich developingiem, ani też jaką formę przybiorą obie przenośne odsłony. Obstawiamy, że nasza wiedza na temat Future Soldier zostanie poważnie poszerzona w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

W Sieci zadebiutował także pierwszy zwiastun Ghost Recon: Future Soldier. Z zawartych w nim informacji możemy wywnioskować, że teatrem działań będą takie lokacje, jak Moskwa, Afganistan, Arabia Saudyjska, lotniskowiec USS Ronald Reagan oraz Norwegia (choć kwestia ta wymaga weryfikacji ze strony Ubisoftu). Pewnym jest ponadto, że kontrolowani przez nas żołnierze będą mogli korzystać z broni nowej generacji.

Potwierdzono również informację o letnich beta-testach sieciowego trybu rozgrywki Ghost Recon: Future Soldier. Udział w nich mają zapewniony przyszli nabywcy Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction, czyli gry akcji mającej ukazać się wyłącznie w wersjach na Xboksa 360 i komputery osobiste.

gry