Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon (2010) (Wii)
OkładkaTom Clancy's Ghost Recon (2010) (Wii)

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) Wii

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) to przygotowana z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii militarna strzelanina. Głównymi bohaterami gry są dwaj żołnierze tytułowego oddziału "duchów". Odcięci od reszty zespołu muszą wydostać się z pełnej przeciwników Moskwy.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) Premiera Wii

16listopada2010

pudełko PL

19listopada2010

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon (2010)

Far Cry: Vengeance

Call of Duty 3

Brothers in Arms: Double Time

Tom Clancy’s Ghost Recon jest następną częścią znanego cyklu, w którym przejmujemy kontrolę nad członkami oddziału „Duchów” i współpracując ze swoimi kompanami bierzemy udział w militarnych misjach. Nad produkcją czuwało studio Ubisoft mające za sobą stworzenie szeregu poprzednich odsłon tej serii. W tym przypadku mamy do czynienia z jej debiutem na konsoli Nintendo Wii.

Głównymi bohaterami są Hibbard oraz Booth – członkowie dwuosobowego oddziału „Duchów”, którzy „utknęli” w Moskwie i są odseparowani od reszty drużyny. Przedzierając się przez zalane przeciwnikami miasto muszą dotrzeć do swojego celu używając do tego zaawansowanego uzbrojenia i swoich ponadprzeciętnych umiejętności.

Łącznie przygotowano dla nas 12 misji – część z nich nastawiona jest na dużą ilość walki, ale pojawiają się też zadania opierające się na dyskretnej infiltracji i taktycznym podejściu do sprawy. Nie przebywamy jednak przez całą grę tylko na ulicach Moskwy, przenosimy się bowiem między innymi także do małego miasteczka w Norwegii i innych miejsc – twórcy zapewnili tym samym sporą różnorodność odwiedzanych lokacji.

Deweloper postarał się o takie dostosowanie rozgrywki swojego dzieła, by trafiała ona zarówno do casualowych odbiorców, jak i doświadczonych graczy. Dzięki temu niemal każdy może wcielić się w jednego z członków militarnego oddziału i stanąć do walki z przeciwnikiem. Poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy pomaga nam jeszcze sterowanie ruchem, zwiększające też precyzję celowania.

Dużą rolę odgrywa tu tryb kooperacji. W tym przypadku do rozgrywki mogą zasiąść maksymalnie dwie osoby, by przechodzić kolejne misje przed jedną konsolą na podzielonym ekranie. Nasz towarzysz w dowolnej chwili ma możliwość „wskoczenia” do rozgrywki lub wyścia z niej – w tym drugim przypadku zastąpi go postać sterowana przez Sztuczną Inteligencję. Uzyskiwane wspólnie wyniki trafiają do sieciowego rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Ghost Recon (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.