Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon (2010) (Wii)

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) Wii

Tom Clancy's Ghost Recon (2010) to przygotowana z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii militarna strzelanina. Głównymi bohaterami gry są dwaj żołnierze tytułowego oddziału "duchów". Odcięci od reszty zespołu muszą wydostać się z pełnej przeciwników Moskwy.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Tom Clancy's Ghost Recon (2010) (Wii)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

16listopada2010

19listopada2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy’s Ghost Recon jest następną częścią znanego cyklu, w którym przejmujemy kontrolę nad członkami oddziału „Duchów” i współpracując ze swoimi kompanami bierzemy udział w militarnych misjach. Nad produkcją czuwało studio Ubisoft mające za sobą stworzenie szeregu poprzednich odsłon tej serii. W tym przypadku mamy do czynienia z jej debiutem na konsoli Nintendo Wii.

Głównymi bohaterami są Hibbard oraz Booth – członkowie dwuosobowego oddziału „Duchów”, którzy „utknęli” w Moskwie i są odseparowani od reszty drużyny. Przedzierając się przez zalane przeciwnikami miasto muszą dotrzeć do swojego celu używając do tego zaawansowanego uzbrojenia i swoich ponadprzeciętnych umiejętności.

Łącznie przygotowano dla nas 12 misji – część z nich nastawiona jest na dużą ilość walki, ale pojawiają się też zadania opierające się na dyskretnej infiltracji i taktycznym podejściu do sprawy. Nie przebywamy jednak przez całą grę tylko na ulicach Moskwy, przenosimy się bowiem między innymi także do małego miasteczka w Norwegii i innych miejsc – twórcy zapewnili tym samym sporą różnorodność odwiedzanych lokacji.

Deweloper postarał się o takie dostosowanie rozgrywki swojego dzieła, by trafiała ona zarówno do casualowych odbiorców, jak i doświadczonych graczy. Dzięki temu niemal każdy może wcielić się w jednego z członków militarnego oddziału i stanąć do walki z przeciwnikiem. Poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy pomaga nam jeszcze sterowanie ruchem, zwiększające też precyzję celowania.

Dużą rolę odgrywa tu tryb kooperacji. W tym przypadku do rozgrywki mogą zasiąść maksymalnie dwie osoby, by przechodzić kolejne misje przed jedną konsolą na podzielonym ekranie. Nasz towarzysz w dowolnej chwili ma możliwość „wskoczenia” do rozgrywki lub wyścia z niej – w tym drugim przypadku zastąpi go postać sterowana przez Sztuczną Inteligencję. Uzyskiwane wspólnie wyniki trafiają do sieciowego rankingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon (2010)

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Ghost Recon (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon
Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon

wiadomość17 sierpnia 2010

Okazuje się, że jeszcze w tym roku doczekamy się gier z serii Ghost Recon. Nie chodzi jednak o najbardziej oczekiwaną odsłonę Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier na najmocniejsze platformy, a o nowo zapowiedziane edycje na Wii oraz PSP.

Zapowiedź półgodzinnego filmu o Ghost Recon: Future Soldier

wiadomość28 lipca 2010

Ubisoft pokazał pierwszy zwiastun filmu Ghost Recon: Alpha, który będzie półgodzinnym prequelem do gry Ghost Recon: Future Soldier. O tym, że materiał tego typu jest w produkcji wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Nie jest to zresztą żadną niespodzianką, bo to nie pierwszy film fabularny na podstawie uniwersum wydawcy (Assassin's Creed II: Rodowód).

Szczegóły październikowego i listopadowego planu wydawniczego firmy Ubisoft
Szczegóły październikowego i listopadowego planu wydawniczego firmy Ubisoft

wiadomość30 czerwca 2010

Brytyjski serwis MCV przedstawił szczegóły planu wydawniczego francuskiego koncernu Ubisoft, obejmującego w głównej mierze październik oraz listopad bieżącego roku. Podane daty dotyczą debiutów gier w krajach Unii Europejskiej.

Ghost Recon: Future Soldier w 3D i z kampanią kooperacyjną
Ghost Recon: Future Soldier w 3D i z kampanią kooperacyjną

wiadomość15 czerwca 2010

Ghost Recon: Future Soldier bez wątpienia jest jedną z najważniejszych gier Ubisoftu na trwającym obecnie E3. Dlatego wysyp materiałów graficznych i nowych informacji na temat tej produkcji nie powinien nikogo dziwić.

Konferencja Ubisoftu – nowy Assassin's Creed, Ghost Recon i Driver; nowatorskie pomysły i Planet Mania, czyli nowa platforma do tworzenia gier
Konferencja Ubisoftu – nowy Assassin's Creed, Ghost Recon i Driver; nowatorskie pomysły i Planet Mania, czyli nowa platforma do tworzenia gier

wiadomość15 czerwca 2010

Pierwszy dzień tegorocznych targów E3 w Los Angeles zakończyła konferencja przygotowana przez koncern Ubisoft. Wydawca takich serii jak Assassin's Creed czy Tom Clancy's Splinter Cell nie zawiódł oczekiwań. Firma nie tylko ujawniła szczegóły dotyczące swoich największych produkcji oraz kilka zupełnie nieoczekiwanych tytułów, ale także pokazała nową filozofię tworzenia gier.