Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Brothers in Arms: Double Time (Wii)

Brothers in Arms: Double Time Wii

Brothers in Arms: Double Time jest kolejną wersją popularnej strzelaniny. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli zaś chodzi o teren zmagań, bierzemy udział w wybranych akcjach militarnych, które miały miejsce w czasie trwania II Wojny Światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Brothers in Arms: Double Time (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brothers in Arms: Double Time jest kolejną wersją popularnej strzelaniny. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli zaś chodzi o teren zmagań, bierzemy udział w wybranych akcjach militarnych, które miały miejsce w czasie trwania II Wojny Światowej. Double Time nie jest zupełnie nową grą. Produkt ten łączy w sobie wybrane elementy wcześniej wydanych strzelanin z cyklu Brothers in Arms. Duży nacisk położono też oczywiście na wykorzystanie innowacyjnego sterowania Wii.

Gra ma do zaoferowania 31 poziomów, wzorowanych na misjach znanych z poprzednich odsłon cyklu. W trakcie zabawy, w zależności od aktualnego etapu, wcielamy się w postać Matta Bakera lub Joe Hartsocka. Zajmujemy się dowodzeniem jedną lub kilkoma drużynami żołnierzy, działając głównie na tyłach wroga. Misje mają dość liniowy przebieg, choć przewidziano możliwość atakowania wroga od kilku różnych stron.

Wersja przeznaczona na konsolę firmy Nintendo wyróżnia się przede wszystkim nietypowym sterowaniem, wykorzystującym możliwości oferowane przez pilota oraz Nunchuk. Kontroler używany jest przede wszystkim do wydawania podwładnym poleceń. Mogą one dotyczyć atakowania wybranego celu, czy otwarcia ognia zaporowego, tak aby wrogich żołnierzy można było zaatakować od flanki. Polecenia te można wydawać odpowiednio gestykulując kontrolerem. Do namierzania wrogów służy z kolei widoczny na ekranie celownik.

Innowacyjny kontroler konsoli Wii wykorzystywany jest także do dwóch innych ciekawych czynności – walk wręcz, w których okazjonalnie można uczestniczyć oraz rzucania granatów. W tym drugim przypadku mogą to być bardzo precyzyjne akcje, a to dlatego, iż w momencie wybrania tej czynności gra aktywuje zupełnie nowy widok. Pozwala to na ustalenie miejsca, w którym granat ma wylądować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Brothers in Arms: Double Time

Klasyfikacja PEGI Brothers in Arms: Double Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu

wiadomość26 czerwca 2009

Prezes Gearbox Software potwierdził, że trwają prace nad nowym projektem, zatytułowanym roboczo War Hero (nie wiemy, czy jest to oficjalny tytuł). Plotki na temat nowych gier studia pojawiły się kilkadziesiąt godzin temu, kiedy odkryto wnioski złożone do urzędu patentowego (padało w nich kilka podobnych nazw). Autorzy nie są niestety jeszcze gotowi, żeby ujawnić szczegóły swojej nowej produkcji.

Hell’s Highway – data premiery i garść informacji

wiadomość20 czerwca 2008

Wszystkich, których nie znudziły jeszcze strzelanki osadzone w klimatach drugiej wojny światowej, z pewnością zainteresują najnowsze wieści z Ubisoftu dotyczące Brothers in Arms: Hell’s Highway. Firma podała oficjalną datę premiery: gra ukaże się 26 sierpnia bieżącego roku na wszystkich platformach. Z tej okazji twórcy gry, Randy Pitchford oraz Benny Wilson, postanowili przybliżyć nieco jej świat.

Brothers in Arms: Double Time w sierpniu
Brothers in Arms: Double Time w sierpniu

wiadomość9 czerwca 2008

Wygląda na to, że w końcu wielokrotnie przekładany shooter przeznaczony na konsolę Wii - Brothers in Arms: Double Time - jednak ujrzy światło dzienne. Jak powiedział producent ze studia Gearbox, Stephen Palmer, gra jest już ukończona i trafi do sprzedaży w tym samym czasie co Hell's Highway, czyli w Europie powinna ukazać się 29 sierpnia.

Cztery produkty firmy Ubisoft zaliczają opóźnienie
Cztery produkty firmy Ubisoft zaliczają opóźnienie

wiadomość11 września 2007

Koncern Ubisoft Entertainment dokonał kilku poprawek w swoim kalendarzu wydawniczym. Zmiany powinny zainteresować tych Czytelników naszego serwisu, którzy czekają na następujące gry: Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII, Brothers in Arms: Double Time, Dark Messiah of Might and Magic: Elements oraz Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy.

Brothers in Arms: Double Time na Wii po raz kolejny przełożony
Brothers in Arms: Double Time na Wii po raz kolejny przełożony

wiadomość21 sierpnia 2007

Na początku lipca informowaliśmy Was, że Brothers in Arms: Double Time nie zdąży na wcześniej planowaną wrześniową premierę i ukaże się ponad miesiąc później – 19 października. Niestety, dzisiaj okazało się, że i ta data była dla Ubisoftu zbyt optymistyczna. Gra po raz kolejny została przełożona.