Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Brothers in Arms: Double Time (Wii)
OkładkaBrothers in Arms: Double Time (Wii)

Brothers in Arms: Double Time Wii

Brothers in Arms: Double Time jest kolejną wersją popularnej strzelaniny. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli zaś chodzi o teren zmagań, bierzemy udział w wybranych akcjach militarnych, które miały miejsce w czasie trwania II Wojny Światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brothers in Arms: Double Time Premiera Wii

23września2008

producent: Gearbox Software wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brothers in Arms: Double Time

Call of Duty: World at War

Call of Duty 3

Red Steel 2

Brothers in Arms: Double Time jest kolejną wersją popularnej strzelaniny. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli zaś chodzi o teren zmagań, bierzemy udział w wybranych akcjach militarnych, które miały miejsce w czasie trwania II Wojny Światowej. Double Time nie jest zupełnie nową grą. Produkt ten łączy w sobie wybrane elementy wcześniej wydanych strzelanin z cyklu Brothers in Arms. Duży nacisk położono też oczywiście na wykorzystanie innowacyjnego sterowania Wii.

Gra ma do zaoferowania 31 poziomów, wzorowanych na misjach znanych z poprzednich odsłon cyklu. W trakcie zabawy, w zależności od aktualnego etapu, wcielamy się w postać Matta Bakera lub Joe Hartsocka. Zajmujemy się dowodzeniem jedną lub kilkoma drużynami żołnierzy, działając głównie na tyłach wroga. Misje mają dość liniowy przebieg, choć przewidziano możliwość atakowania wroga od kilku różnych stron.

Wersja przeznaczona na konsolę firmy Nintendo wyróżnia się przede wszystkim nietypowym sterowaniem, wykorzystującym możliwości oferowane przez pilota oraz Nunchuk. Kontroler używany jest przede wszystkim do wydawania podwładnym poleceń. Mogą one dotyczyć atakowania wybranego celu, czy otwarcia ognia zaporowego, tak aby wrogich żołnierzy można było zaatakować od flanki. Polecenia te można wydawać odpowiednio gestykulując kontrolerem. Do namierzania wrogów służy z kolei widoczny na ekranie celownik.

Innowacyjny kontroler konsoli Wii wykorzystywany jest także do dwóch innych ciekawych czynności – walk wręcz, w których okazjonalnie można uczestniczyć oraz rzucania granatów. W tym drugim przypadku mogą to być bardzo precyzyjne akcje, a to dlatego, iż w momencie wybrania tej czynności gra aktywuje zupełnie nowy widok. Pozwala to na ustalenie miejsca, w którym granat ma wylądować.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Brothers in Arms: Double Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.