Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Far Cry: Vengeance (Wii)

Far Cry: Vengeance Wii

Far Cry: Vengeance jest pierwszą próbą przeniesienia na platformę Wii popularnej marki gier z gatunku FPS. Ludzie z korporacji Ubisoft Entertainment zrobili znakomity użytek z bezprzewodowego pilota i dołączonego do niego Nunchuka.

Akcji | FPP | sandbox | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Far Cry: Vengeance (Wii)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Far Cry: Vengeance jest pierwszą próbą przeniesienia na platformę Wii popularnej marki gier z gatunku FPS. Ludzie z korporacji Ubisoft Entertainment zrobili znakomity użytek z bezprzewodowego pilota i dołączonego do niego Nunchuka, dzięki czemu strzelanie, bieganie, wspinanie się i pływanie prezentuje się wyjątkowo interesująco. Wszystko oczywiście w tropikalnej scenerii, doskonale znanej entuzjastom serii FC.

Niniejsza gra bazuje na Far Cry Instincts Evolution z konsoli Xbox, więc mamy okazję poznać dalsze losy Jacka Carvera – byłego wojskowego, znakomicie wyszkolonego do radzenia sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Główny bohater zostaje wplątany w morderstwo, którego nie popełnił, a zatem musi teraz bronić się przed ścigającymi go wrogami, aby ostatecznie zrzucić z siebie na nich miano zwierzyny w tym polowaniu.

Podczas zabawy poruszamy się w szczegółowo dopracowanym środowisku trójwymiarowym o sporym rozmiarze. Przemierzamy je zarówno piechotą, jak i w rozmaitych wehikułach – np. poduszkowcach i półciężarówkach. Do eliminacji przeciwników używamy natomiast bogatego arsenału broni, obejmującego chociażby maczetę, granaty i karabin maszynowy.

Ponadto należy umiejętnie korzystać z osłony, dawanej przez naturę. Przykładowo perfekcyjne opanowanie umiejętności krycia się pośród krzewów pozwala na dokonanie skutecznego ataku z zaskoczenia nawet na przeważającym liczebnie wrogu. Warto zauważyć, iż developerzy zaimplementowali nie tylko single player, ale także opcję zabawy wieloosobowej. Ta ostatnia oferuje m.in. tryb o nazwie Chaos, w którym zwycięża ostatni na placu boju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Far Cry: Vengeance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

wiadomość15 lutego 2008

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Ubisoft przyznaje się do błędów i obiecuje poprawę

wiadomość1 czerwca 2007

Niemiecki magazyn Der Spiegel przeprowadził niedawno wywiad z dyrektorem generalnym Ubisoftu - Yves’em Guillemonte, oraz dyrektorem oddziału europejskiego firmy Alain’em Corre. Obaj w wywiadzie przyznają, że Ubisoft „popełnił błędy”.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją
Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

wiadomość7 maja 2007

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi

Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry
Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry

wiadomość7 maja 2007

Dzięki piątkowemu artykułowi opublikowanemu na łamach serwisu IGN, możemy Wam zdradzić nazwisko człowieka, który odegra pierwsze skrzypce w nowym filmie Uwe Bolla, zatytułowanym Far Cry. Niemiecki reżyser zaangażował do głównej roli znanego za zachodnią granicą aktora – Tila Schweigera.

Mniej gier na starcie konsoli Nintendo Wii w Europie
Mniej gier na starcie konsoli Nintendo Wii w Europie

wiadomość30 listopada 2006

Na kilka dni przed europejską premierą konsoli Nintendo Wii, dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Starego Kontynentu nie otrzymają na starcie tylu gier, co Amerykanie. Część tytułów zaliczyła bowiem opóźnienie...