Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Red Steel (Wii)

Red Steel Wii

Red Steel to pierwszoosobowa gra akcji, zaprojektowana przez specjalistów z paryskiego oddziału firmy Ubisoft Entertainment. Zgodnie z założeniami twórców, gra stanowi demonstrację możliwości konsoli Wii.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Red Steel (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19listopada2006

15grudnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Steel to pierwszoosobowa gra akcji, zaprojektowana przez specjalistów z paryskiego oddziału firmy Ubisoft Entertainment. Zgodnie z założeniami twórców, gra stanowi demonstrację możliwości konsoli Wii.

Fabuła przybliża nam losy pewnego młodziana, który wplątał się w nie lada kłopoty. Jego ukochana została porwana, a jej ojca, notabene szefa japońskiej mafii, zamordowano. Za obiema sprawami stoją przywódcy wrogiego gangu, którzy od lat żyli w niezgodzie z bliską nam rodziną. Prowadzony przez nas bohater nie ma wyjścia. W poszukiwaniu narzeczonej decyduje się na opuszczenie Los Angeles i podróż do Tokio. Tam zamierza odnaleźć dziewczynę i pomścić jej rodziciela.

Ucząc się starożytnych sztuk walki, a także perfekcyjnie posługując bronią palną, jesteśmy w stanie sprostać skośnookim oponentom. Zwycięstwo w dużym stopniu uzależnione jest tego, jak dobrze posługujemy się żyroskopowym kontrolerem konsoli Wii. Za jego pomocą możemy przenosić do wirtualnego świata zamaszyste ruchy kataną, jak również brać wrogów na muszkę i bez problemu eksplorować lokacje, zaprezentowane w Red Steel. Kluczem do sukcesu jest tutaj koncentracja, toteż twórcy udostępnili nam opcję, dzięki której możemy spowolnić upływający czas i pozwolić sobie na efektowniejsze egzekucje.

W kreowaniu wizerunku nowoczesnego wojownika pomagają krótkie sparingi z przeciwnikami, podczas których szlifujemy nasze zdolności bojowe. Dla osób, spragnionych rozgrywki wieloosobowej, autorzy przygotowali także opcję multiplayer, pozwalającą bawić się na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 279 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Red Steel - przed premierą
Red Steel - przed premierą

Przed premierą 4 września 2006, 12:23

Wspomniałem wcześniej o zdobywaniu szacunku wśród członków Yakuzy. Chodzi o to, że Yakuza w Japonii to nie mafia, która zabija wszystko co się rusza. Nie. Oni walczą o władzę, demonstrując przy tym swą potęgę, starając się zminimalizować ilość zabitych. Jeśli my będziemy postępować podobnie, wiele wpływowych osób zacznie darzyć nas szacunkiem. Postacie te będą uczyć nas nowych ruchów i ciosów, a czasami pomagać w grze. Warto zaznaczyć, że często pomoże nam katana otrzymana od Sato, będzie to nasza przepustka do japońskiego półświatka. Jeszcze lepiej zdobywanie szacunku prezentuje się podczas walki na miecze. Gdy wytrącimy przeciwnikowi miecz z dłoni podbiegamy do niego i przykładamy katanę, tak by nie mógł się ruszyć. Nasz przeciwnik poddaje się, a my nie musimy go eliminować. Podobnie, jeśli punkty życia naszego wroga spadną do minimum, a my przestaniemy wówczas atakować, sam się podda.