Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Red Steel (Wii)
OkładkaRed Steel (Wii)

Red Steel Wii

Red Steel to pierwszoosobowa gra akcji, zaprojektowana przez specjalistów z paryskiego oddziału firmy Ubisoft Entertainment. Zgodnie z założeniami twórców, gra stanowi demonstrację możliwości konsoli Wii.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Steel Premiera Wii

19listopada2006

pudełko PL

15grudnia2006

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Red Steel to pierwszoosobowa gra akcji, zaprojektowana przez specjalistów z paryskiego oddziału firmy Ubisoft Entertainment. Zgodnie z założeniami twórców, gra stanowi demonstrację możliwości konsoli Wii.

Fabuła przybliża nam losy pewnego młodziana, który wplątał się w nie lada kłopoty. Jego ukochana została porwana, a jej ojca, notabene szefa japońskiej mafii, zamordowano. Za obiema sprawami stoją przywódcy wrogiego gangu, którzy od lat żyli w niezgodzie z bliską nam rodziną. Prowadzony przez nas bohater nie ma wyjścia. W poszukiwaniu narzeczonej decyduje się na opuszczenie Los Angeles i podróż do Tokio. Tam zamierza odnaleźć dziewczynę i pomścić jej rodziciela.

Ucząc się starożytnych sztuk walki, a także perfekcyjnie posługując bronią palną, jesteśmy w stanie sprostać skośnookim oponentom. Zwycięstwo w dużym stopniu uzależnione jest tego, jak dobrze posługujemy się żyroskopowym kontrolerem konsoli Wii. Za jego pomocą możemy przenosić do wirtualnego świata zamaszyste ruchy kataną, jak również brać wrogów na muszkę i bez problemu eksplorować lokacje, zaprezentowane w Red Steel. Kluczem do sukcesu jest tutaj koncentracja, toteż twórcy udostępnili nam opcję, dzięki której możemy spowolnić upływający czas i pozwolić sobie na efektowniejsze egzekucje.

W kreowaniu wizerunku nowoczesnego wojownika pomagają krótkie sparingi z przeciwnikami, podczas których szlifujemy nasze zdolności bojowe. Dla osób, spragnionych rozgrywki wieloosobowej, autorzy przygotowali także opcję multiplayer, pozwalającą bawić się na podzielonym ekranie.

Ostatnia modyfikacja 8 maja 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Red Steel cena w dniu premiery: 279 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.