Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2010, 08:35

autor: Rock Alone

Ubisoft Montreal pracuje nad Red Steel 3

Katana i rewolwer to bardzo niekonwencjonalne połączenie i w zasadzie kojarzy się graczom tylko z jednym - serią Red Steel. A wspominam o tym ponieważ wygląda na to, że w produkcji znajduje się już trzecia część cyklu, o czym informuje Ubisoft Montreal za pośrednictwem francuskiego Magazynu Nintendo.

Katana i rewolwer to bardzo niekonwencjonalne połączenie i w zasadzie kojarzy się graczom tylko z jednym - serią Red Steel. Wspominam o tym ponieważ wygląda na to, że w produkcji znajduje się już trzecia część cyklu, o czym informuje Ubisoft Montreal za pośrednictwem francuskiego Magazynu Nintendo.

Na temat gry niewiele można w tej chwili powiedzieć, więcej informacji prawdopodobnie dostarczą nam czerwcowe targi E3. Wiemy natomiast, a potwierdza to w wywiadzie Jason Vandenberghe (dyrektor artystyczny Ubisoft Montreal), że Red Steel 3 będzie wykorzystywać Wii Vitality Sensor.

Ubisoft Montreal pracuje nad Red Steel 3 - ilustracja #1

Ten futurystyczny western będzie w pełni korzystał z dobrodziejstw akcesoriów oferowanych przez Nintendo Wii. Przypominam, że druga część pozwalała na pełną kontrolę nad kataną z wykorzystaniem Wii MotionPlus, poszerzenie tych możliwości przy użyciu Vitality Sensor zapowiada bardzo ciekawe rozwiązania. Wśród akcesoriów Wii, to ostatnie bowiem zostało zapowiedziane przed niecałym rokiem (E3 2009) i wciąż oczekujemy na jego premierę.

Czego możemy spodziewać się po produkcji? Z pewnością nie mniej niż po drugiej części gry, a więc nieliniowej fabuły, rozwoju postaci charakterystycznego dla cRPG i dynamicznej walki z wykorzystaniem kontrolera. Zwolennicy tytułów „ostrzejszych”, niż tych z serii Mario, mają więc chyba na co czekać.

Tytuły przeznaczone dla starszych graczy, nie cieszą się na Nintendo Wii zbyt dużym powodzeniem. Pisaliśmy już o niespecjalnych wynikach sprzedaży Red Steel 2. W przeciągu kilkunastu dni od premiery gra znalazła zaledwie 50 tys. nabywców w Stanach Zjednoczonych, przy czym pierwotnie planowano sprzedaż nawet miliona kopii, chociaż i tak ostatecznie te oczekiwania zredukowano o połowę. Wygląda jednak na to, że Ubisoft nie traci wiary w markę Red Steel czego jasnym dowodem jest praca nad trzecią częścią gry.


Ubisoft Montreal pracuje nad Red Steel 3 - ilustracja #2

Wii Vitality Sensor mierzy na żywo tętno gracza. W jaki sposób wykorzysta to Red Steel 3, trudno przewidzieć, jednak trzeba przyznać, że potencjalnych możliwości jest sporo.