Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2008, 11:58

autor: vampire

Red Steel 2 wykorzysta możliwości Wii MotionPlus

Jak pamiętamy pierwsza odsłona Red Steel ukazała się wraz z europejską premierą konsoli Wii i mogłaby być całkiem niezłą grą akcji, gdyby nie zbyt mało precyzyjne sterowanie, które dało się graczom we znaki. Widać, że także twórcy zdają sobie sprawę z pewnych braków swego dzieła, o czym świadczy wypowiedź Alaina Corre'a, dyrektora wykonawczego Ubisoftu - możemy ją przeczytać w wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry.

Jak pamiętamy pierwsza odsłona Red Steel ukazała się wraz z europejską premierą konsoli Wii i mogłaby być całkiem niezłą grą akcji, gdyby nie zbyt mało precyzyjne sterowanie, które dało się graczom we znaki. Widać, że także twórcy zdają sobie sprawę z pewnych braków swego dzieła, o czym świadczy wypowiedź Alaina Corre'a, dyrektora wykonawczego Ubisoftu - możemy ją przeczytać w wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry. Uważa on jednak, że dzięki wykorzystaniu możliwości oferowanych przez nakładkę Wii MotionPlus, czyniącą Wii Remote'a bardziej precyzyjnym kontrolerem, system sterowania w sequelu sprawdzi się znacznie lepiej.

Jako powód problemów pierwszej części, Corre podał właśnie jej wczesny debiut - w momencie gdy się ukazała wykorzystywała technologię, która nie była jeszcze w pełni dopracowana. Dyrektor pochlebnie wypowiadał się na temat Red Steel, dodał że tytuł ten świetnie się sprzedał i ma już wyrobioną markę, jednak patrząc na średnią ocen (66% według serwisu GameRankings) trudno powiedzieć, że istotnie jest ona aż tak dobra. Niestety nie poznaliśmy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery gry, choć raczej nie powinniśmy oczekiwać jej w tym roku - w końcu hitowe tytuły, jakie Ubisoft zapowiedział na koniec 2008 na Wii, to Shaun White oraz Rayman 3. Poza tym sama nakładka trafi do sklepów dopiero wiosną przyszłego roku. Corre dodał też, że siła gier jego firmy leży w ich jakości a nie ilości.

Red Steel 2 wykorzysta możliwości Wii MotionPlus - ilustracja #1

Więcej na temat Wii MotionPlus możecie przeczytać pod tym adresem. Przypomnijmy też, że pierwszą grą posiadającą pełne wsparcie dla nowego kontrolera będzie Wii Sports Resort.