Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 16:19

autor: Dorota "vampire" Drużko

E3 2008: Więcej szcegółów na temat nakładki Wii MotionPlus

Ostatnio pisaliśmy o nowej nakładce na Wii Remote’a - Wii MotionPlus, dzięki której staje się on jeszcze bardziej precyzyjnym urządzeniem. Zgodnie z obietnicami wczoraj dowiedzieliśmy się co dokładnie stustanowi siłę tego wynalazku. Są nią poruszające się po wielu osiach żyroskopy, a więc rozwiązanie wykorzystywane na codzień w motoryzacji.

Ostatnio pisaliśmy o nowej nakładce na Wii Remote’a - Wii MotionPlus, dzięki której staje się on jeszcze bardziej precyzyjnym urządzeniem. Zgodnie z obietnicami wczoraj dowiedzieliśmy się co dokładnie stanowi siłę tego wynalazku. Są nią poruszające się po wielu osiach żyroskopy, a więc rozwiązanie wykorzystywane na codzień w motoryzacji - dobrym przykładem jego zastosowania jest tak zwany ESP, czyli układ pomagający utrzymać stabilny tor ruchu podczas szybkiej jazdy samochodem. Oczywiście w wypadku kontrolera musiał on zostać maksymalnie zmniejszony, a jednocześnie zachować podobny poziom precyzji. Tego trudnego zadania podjęła się firma InvenSense, mająca już spore doświadczenie w tej dziedzinie.

E3 2008: Więcej szcegółów na temat nakładki Wii MotionPlus - ilustracja #1

Niestety minimalizacja ma swoją cenę i jeśli zechcemy korzystać z MotionPlus będziemy musieli pamiętać także o częstszej niż zwykle wymianie baterii. Gadżet sprzedawany ma być w pakiecie razem z pierwszą produkcją, która w pełni wykorzysta jego możliwości, czyli Wii Sports Resort. Oznacza to także, że przyjdzie nam na niego poczekać aż do wiosny przyszłego roku, kiedy to wspomniana gra trafi do sklepów. Ci, których jednak sportówki Nintendo nie interesują będą mogli nabyć urządzenie oddzielnie - w takim wypadku jego cena wyniesie 49.99 USD czyli 100 zł.