Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Medal of Honor: Heroes 2 (PSP)
OkładkaMedal of Honor: Heroes 2 (PSP)

Medal of Honor: Heroes 2

Kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w oficera amerykańskiego wywiadu, wykonując misje na tyłach wroga.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Medal of Honor: Heroes 2 Premiera

8lut2007

Wii

13lis2007

PSP

Medal of Honor: Heroes 2 jest oczywiście oficjalną kontynuacją gry, która swoją oficjalną premierę miała pod koniec 2006 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony serii, mamy tu do czynienia z dość klasycznie zrealizowaną strzelaniną, nastawioną na efektowny przebieg rozgrywki i zarazem spychającą realistyczne rozwiązania na dalszy plan. Akcję oberwujemy oczywiście z perspektywy pierwszej osoby. Warto także dodać, iż wiele misji nie jest rozgrywanych w pojedynkę, choć nad widocznymi na ekranie sojusznikami nie sprawuje się żadnej kontroli. Za przygotowanie i wydanie tej gry, podobnie jak w przypadku innych tytułów z serii Medal of Honor, odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. W przeciwieństwie do pierwszej części, która ukazała się wyłącznie na konsolkę PSP, tym razem zadbano także o posiadaczy Wii.

Akcja opisywanej drugiej części serii rozpoczyna się 6 czerwca 1944 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w postać oficera amerykańskiego wywiadu – Johna Berga. Naszym zadaniem jest wykonywanie różnorakich misji na terenie Normandii, działając oczywiście na tyłach wroga. Zabawa, jak można się łatwo domyślić, ogranicza się w głównej mierze do masowej eksterminacji przeciwników, a nie ciągłego pozostawania w ukryciu. Kampania dla pojedynczego gracza składa się z kilkudziesięciu misji, które należy pokonywać w ściśle ustalonej przez producentów kolejności. Ponadto należy na bieżąco zajmować się zlecanymi przez dowództwo zadaniami, wymagającymi zazwyczaj przejęcia i utrzymania danego sektora mapy, czy zlikwidowania konstrukcji wroga.

Producent nie zapomniał także o sympatykach potyczek multiplayer, dostarczając zarówno spory wachlarz trybów zabawy, jak i zupełnie nowe plansze, na których można prowadzić zmagania. W rozgrywkach sieciowych może brać udział nawet 32 graczy. Co ciekawe, kolejni gracze do już rozgrywanych pojedynków mogą dołączać w dowolnej chwili. Wizualnie Medal of Honor: Heroes 2 prezentuje zbliżony poziom do pierwszej części. Najlepiej wykonano oczywiście modele biorących udział w walkach żołnierzy.

Ostatnia modyfikacja 15 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Heroes 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSP
Wii