Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Medal of Honor: Heroes 2 (PSP)

Medal of Honor: Heroes 2

Kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w oficera amerykańskiego wywiadu, wykonując misje na tyłach wroga.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

Okładka Medal of Honor: Heroes 2 (PSP)

data premiery gry:

8lut2007

Wii

13lis2007

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Medal of Honor: Heroes 2 jest oczywiście oficjalną kontynuacją gry, która swoją oficjalną premierę miała pod koniec 2006 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony serii, mamy tu do czynienia z dość klasycznie zrealizowaną strzelaniną, nastawioną na efektowny przebieg rozgrywki i zarazem spychającą realistyczne rozwiązania na dalszy plan. Akcję oberwujemy oczywiście z perspektywy pierwszej osoby. Warto także dodać, iż wiele misji nie jest rozgrywanych w pojedynkę, choć nad widocznymi na ekranie sojusznikami nie sprawuje się żadnej kontroli. Za przygotowanie i wydanie tej gry, podobnie jak w przypadku innych tytułów z serii Medal of Honor, odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. W przeciwieństwie do pierwszej części, która ukazała się wyłącznie na konsolkę PSP, tym razem zadbano także o posiadaczy Wii.

Akcja opisywanej drugiej części serii rozpoczyna się 6 czerwca 1944 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w postać oficera amerykańskiego wywiadu – Johna Berga. Naszym zadaniem jest wykonywanie różnorakich misji na terenie Normandii, działając oczywiście na tyłach wroga. Zabawa, jak można się łatwo domyślić, ogranicza się w głównej mierze do masowej eksterminacji przeciwników, a nie ciągłego pozostawania w ukryciu. Kampania dla pojedynczego gracza składa się z kilkudziesięciu misji, które należy pokonywać w ściśle ustalonej przez producentów kolejności. Ponadto należy na bieżąco zajmować się zlecanymi przez dowództwo zadaniami, wymagającymi zazwyczaj przejęcia i utrzymania danego sektora mapy, czy zlikwidowania konstrukcji wroga.

Producent nie zapomniał także o sympatykach potyczek multiplayer, dostarczając zarówno spory wachlarz trybów zabawy, jak i zupełnie nowe plansze, na których można prowadzić zmagania. W rozgrywkach sieciowych może brać udział nawet 32 graczy. Co ciekawe, kolejni gracze do już rozgrywanych pojedynków mogą dołączać w dowolnej chwili. Wizualnie Medal of Honor: Heroes 2 prezentuje zbliżony poziom do pierwszej części. Najlepiej wykonano oczywiście modele biorących udział w walkach żołnierzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 371 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Heroes 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Medal of Honor: Heroes 2 - zapowiedź
Medal of Honor: Heroes 2 - zapowiedź

Przed premierą 5 listopada 2007, 15:18

Oprócz wspomnianej już wyżej klasycznej kampanii w grze pojawi się także tryb o nazwie „Wii Arcade Mode”, w bardzo wyraźny sposób wzorujący się na klasycznych rail-shooterach („celowniczkach”), takich jak Virtua Cop, Time Crisis, czy House of the Dead. Jeżeli ktoś nie miał z podobnymi tytułami do czynienia, należy się kilka słów wyjaśnienia. Akcję w dalszym ciągu będziemy obserwowali z perspektywy pierwszej osoby, lecz kontrolę nad poruszaniem się postaci przejmie w całości konsola. My zajmiemy się wyłącznie likwidacją wrogów, okazjonalnie tylko oddając parę strzałów w stronę paczuszek z lepszymi giwerami czy zdrówkiem. Arcade Mode według producenta ma zachęcić do zabawy początkujących graczy. W moim przekonaniu autorzy lepiej spożytkowaliby czas gdyby zamiast przygotowania trybu Arcade wydłużyli singleplayera, tym bardziej, iż Wii Arcade Mode zaoferuje bardzo podobnie wykonane plansze do tych ze standardowej kampanii.

PSP
Wii