Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 19:15

Nowy Medal of Honor oficjalnie zapowiedziany!

Koncern Electronic Arts przerwał kilkutygodniowe milczenie i zapowiedział oficjalnie nową odsłonę marki Medal of Honor. Produkcja zatytułowana po prostu Medal of Honor ma stanowić pewnego rodzaju restart serii – ma w tym pomóc przede wszystkim osadzenie akcji gry w czasach współczesnych. Produkcja zostanie wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 w 2010 roku.

Koncern Electronic Arts przerwał kilkutygodniowe milczenie i zapowiedział oficjalnie nową odsłonę marki Medal of Honor. Produkcja zatytułowana po prostu Medal of Honor ma stanowić pewnego rodzaju restart serii – ma w tym pomóc przede wszystkim osadzenie akcji gry w czasach współczesnych. Dzieło zostanie wydane na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 w 2010 roku.

Nowy Medal of Honor oficjalnie zapowiedziany! - ilustracja #1

Z informacji zawartych w oficjalnej zapowiedzi możemy się dowiedzieć, że w Medal of Honor po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii serii porzucimy klimaty II wojny światowej i udamy się w rejony objęte współczesnymi konfliktami. Konkretnie rzecz ujmując – do Afganistanu (kraju będącego bohaterem październikowych plotek), gdzie przejmiemy kontrolę nad członkiem elitarnej jednostki antyterrostycznej, realizującej w realiach wojskowych rozkazy samego National Command Authority (amerykańskiego organu składającego się z prezydenta USA i sekretarza obrony narodowej, zobligowanego do podejmowania najistotniejszych decyzji strategicznych – np. w kwestii rozpoczęcia ataku nuklearnego). W produkcji weźmiemy udział w zakrojonych na szeroką skalę specjalnych operacjach militarnych, wzorowanych na autentycznych wydarzeniach.

Electronic Arts jest przekonane, że Medal of Honor będzie najbardziej realnym doświadczeniem wojennym, którego historia przedstawiać będzie wydarzenia mające miejsce we współczesnym świecie. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że koncern podjął wyzwanie rzucone przez twórców Call of Duty: Modern Warfare 2 i zamierza wyjść z niego zwycięsko. Ma w tym pomóc aktywne wsparcie ze strony społeczności U.S. Special Operations Community, współpracującej z deweloperami od początkowych etapów produkcji Medal of Honor.

Nad produkcją Medal of Honor czuwają dwa zespoły deweloperskie. Mianowicie, zaprojektowaniem trybu dla pojedynczego gracza zajmuje się studio EA Los Angeles (mające w dorobku kilka ostatnich odsłon serii MoH), natomiast opracowanie multiplayera zlecone zostało doświadczonej w tej kwestii ekipie EA DICE (Bad Company 2). Zatrudnienie do produkcji gry najwyższej klasy studiów deweloperskich sugeruje, że Electronic Arts wiąże z Medal of Honor wielkie nadzieję.

12 grudnia w trakcie gali Video Games Awards 2009 zaprezentowany zostanie pierwszy pełnowymiarowy zwiastun Medal of Honor. W chwili obecnej musi nam wystarczyć jedynie krótki i niewiele mówiący teaser.

Seria Medal of Honor jest z nami od 1999 roku, kiedy to na rynek trafiła jej pierwsza odsłona – świetne i oryginalne Medal of Honor przeznaczone na PlayStation. Marka zasłynęła jednak tak naprawdę pamiętną sceną lądowania na plaży Omaha, którą ukazano w Medal of Honor: Allied Assault (PC, 2002). Przez kolejnych dziesięć lat w kolejne części mogli zagrać posiadacze wielu platform. Ostatnia odsłona – Medal of Honor: Airborne – została wydana we wrześniu 2007 roku na PC, Xboksa 360 i PS3.