Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Medal of Honor: Pacific Assault (PC)

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku PC

Medal of Honor: Pacific Assault

Kontynuacja bestsellerowej pierwszoosobowej strzelaniny Medal of Honor: Allied Assault, wydanej w 2002 roku przez firmę Electronic Arts.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | wojenne | wojskowe | strzelanki

PC Windows
Okładka Medal of Honor: Pacific Assault (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4listopada2004

19listopada2004

pudełko PL

Medal of Honor: Pacific Assault to kolejna gra z popularnej serii gier akcji/FPP, Medal of Honor, osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Tym razem gracze uczestniczą w zaciętych amerykańsko-japońskich walkach, które miały miejsce w rejonie Oceanu Spokojnego. Wszystko rozpoczyna się w momencie japońskiego ataku na Pearl Harbor i daje graczom możliwość śledzenia dwóch lat tego konfliktu oczami młodego amerykańskiego żołnierza. Akcja toczy się w bardzo różnorodnym otoczeniu, uczestniczymy w krwawym desancie morskim, w walkach w dżungli (przy czym uwzględniono takie wizualne niuanse jak różnica pomiędzy dżunglą Tajlandzką a tą występująca na Południowym Pacyfiku), czy też w starciach w bazach wojskowych lub na okrętach wojennych – kampania Pacific Assault pozwala graczom uczestniczyć we wszystkich głównych bitwach jakie miały wówczas miejsce, w tym w bitwie o Guadalcanal. W części misji trzeba walczyć samodzielnie, w niektórych zaś ramię w ramię z innymi żołnierzami z oddziału.

W grze pojawiają się liczne przerywniki filmowe, które obrazują rozgrywające się wydarzenia oraz zmiany zachodzące w psychice bohatera – widzimy jak przeistacza się on z typowego „zielonego” rekruta, w prawdziwego weterana. Twórcy wprowadzili w tej części możliwość ukończenia misji na kilka sposobów, a nie jedną z góry predefiniowaną ścieżką. Co więcej nie chodzi tu wyłącznie o osiągnięcie wybranego celu różnymi drogami, lecz nawet wybranie jednego z kilku dostępnych celów. Naturalnie w Medal of Honor: Pacific Assault spotykamy się z nowym przeciwnikiem, Armią Japońską, a co za tym idzie z arsenałem nowych broni i pojazdów. Gra dalej wykorzystuje silnik graficzny znany z Quake’a III, jednakże zespół programistów z EA całkowicie przepisał część renderującą i wprowadził szereg innych usprawnień, co zaowocowało sporą poprawą jakości grafiki. Dużym zmianom uległo też komputerowe A.I.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 4783 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku

Klasyfikacja PEGI Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku - recenzja gry
Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku - recenzja gry

Recenzja 10 grudnia 2004, 13:21

Na początek trafiamy do punktu rekrutacyjnego korpusu piechoty morskiej, gdzie przechodzimy szkolenie będące właściwym tutorialem. Trzeba przyznać, iż element ten rozwiązany został wystarczająco ciekawie. Pod nadzorem sierżanta, który w szczególności powinien przypaść do gustu miłośnikom filmów pokroju Full Metal Jacket, zapoznajemy się z podstawowym wachlarzem ruchów, najczęściej używanymi modelami broni czy też cięższym sprzętem, jak na przykład moździerzem. Przechodzimy również trening medyczny, o tym elemencie zabawy opowiem jednak później. Po zaliczeniu tej obowiązkowej części gry Tommy trafia do bazy wojskowej Pearl Harbor zlokalizowanej na Hawajach. Także i tu przeżywamy chwile sielanki. :-) Wraz z oficerem kwaterunkowym objeżdżamy całą bazę, wysłuchujemy rozmów z napotykanymi osobami i ogólnie radujemy oczy przyjemnymi widoczkami. No, ale chwila, to przecież Medal of Honor a nie jakaś gierka dla dzieci. :-) W pewnym momencie nad naszymi głowami przelatuje kilka myśliwców, a po chwili... po chwili zaczyna się prawdziwe piekło.