Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2017, 11:03

Electronic Arts rozdaje grę Medal of Honor: Pacific Assault

Firma Electronic Arts udostępniła za darmo grę Medal of Honor: Pacific Assault. Wydany w 2004 roku tytuł to pierwszoosobowa strzelanka w realiach II wojny światowej, osadzona w regionie Oceanu Spokojnego.

Z Call of Duty: WWII majaczącym na horyzoncie nie sposób powiedzieć, czy już wkrótce nie doświadczymy kolejnej fali FPS-ów w realiach drugiej wojny światowej. Ale zanim doczekamy się premiery najnowszej produkcji studia Sledgehammer Games, może warto odświeżyć klasykę gatunku – na przykład Medal of Honor: Pacific Assault, które obecnie jest dostępne za darmo za pośrednictwem platformy Origin. Oferta trwa przez ograniczony czas. Sama gra nie posiada działającego trybu rozgrywki wieloosobowej (za utrzymanie serwerów odpowiadało nieistniejące już GameSpy), więc chętni muszą zadowolić się stosunkowo krótką kampanią dla pojedynczego gracza.

Pomimo tych braków Pacific Assault to produkcja zdecydowanie warta uwagi. W przeciwieństwie do większości FPS-ów osadzonych w realiach II wojny światowej dzieło Electronic Arts rzuca nas do walki nie z Niemcami na Starym Kontynencie, ale z Japończykami w regionie Oceanu Spokojnego. Gracze mogą więc doświadczyć ataku na Pearl Harbor, a następnie wziąć udział w rajdzie na Makin czy walkach o Guadalcanal. Zmiana ta wpływa nie tylko na przedstawioną historię, ale i na samą rozgrywkę, bowiem polem bitwy stają się nie europejskie miasteczka, ale gęsta dżungla, która w 2004 roku robiła niemałe wizualne wrażenie. Teraz oprawa naturalnie mocno się zestarzała, ale chociażby epicka ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Christophera Lennertza nadal może stawać w szranki ze współczesnymi tytułami. Jeśli więc nie przeszkadza Wam leciwa grafika, warto dać Pacific Assault szansę – tym bardziej, gdy można je dostać bezpłatnie.

  1. Gra Medal of Honor: Pacific Assault na platformie Origin
  2. Recenzja gry Medal of Honor: Pacific Assault