Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 09:24

autor: Góral

Medal of Honor: Pacific Assault dostępne za darmo na Originie

Zgodnie ze złożoną kilka dni temu obietnicą, firma Electronic Arts udostepniła za darmo grę Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku (Medal of Honor: Pacific Assault) na platformie Origin w ramach akcji Specjalny Prezent.

Kilka dni temu Electronic Arts ujawniło, że wkrótce w promocji Specjalny Prezent na Originie pojawi się strzelanka Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku (Medal of Honor: Pacific Assault). Słowa dotrzymano i gra jest już dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników platformy. By otrzymać rzeczony tytuł, wystarczy udać się na podlinkowaną niżej stronę i dodać produkcję do swojej biblioteki. Oczywiście to samo możecie zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji Origin. Jeżeli jeszcze nie posiadacie konta w usłudze „Elektroników”, to założycie je w tym miejscu.

Część akcji Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku rozgrywa się w dżungli. - Medal of Honor: Pacific Assault dostępne za darmo na Originie - wiadomość - 2016-03-25
Część akcji Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku rozgrywa się w dżungli.

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku opowiada o przygodach szeregowca Toma Conlina, który bierze udział w wielu słynnych starciach mających miejsce podczas II wojny światowej, w tym ataku na Pearl Harbor. Produkcja ukazała się w 2004 roku na komputerach osobistych i została wyprodukowana przez nieistniejące już studio EA Los Angeles.

Medal of Honor: Pacific Assault dostępne za darmo na Originie - ilustracja #2

Medal of Honor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii wojennych strzelanek. Pierwsza odsłona cyklu została wyprodukowana przez studio DreamWorks Interactive, a w pracach nad nią uczestniczył słynny reżyser filmowy Steven Spielberg. Tytuł ukazał się w 1999 roku na konsoli PlayStation, gdzie zebrał bardzo wysokie opinie w mediach i cieszył się popularnością wśród samych graczy. Zaowocowało to kolejnymi odsłonami i przejęciem dewelopera przez firmę Electronic Arts.

W ostatnich latach seria mocno straciła na znaczeniu, gdyż Medal of Honor z 2010 roku i Medal of Honor: Warfighter z 2012 roku nie sprostały oczekiwaniom fanów. Nie wiadomo, jakie plany ma Electronic Arts w związku z dalszym rozwojem marki. Obecnie firma skupia swoje siły na drugim wojennym cyklu – Battlefieldzie – którego nową odsłonę mamy otrzymać w tym roku.