Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 10:15

Battlefleet Gothic: Armada opóźnione

Studio Tindalos Interactive poinformowało o przesunięciu premiery Battlefleet Gothic: Armada na 21 kwietnia. Jednocześnie zapowiedziano udostępnienie orków jako dodatkowej grywalnej frakcji w ramach beta-testów oraz kolejną stronę konfliktu dla nabywców edycji specjalnej gry.

Orkowie bez zabawnej wymowy i obowiązkowego „Waaagh!”? Nie tutaj. - Battlefleet Gothic: Armada opóźnione - wiadomość - 2016-03-25
Orkowie bez zabawnej wymowy i obowiązkowego „Waaagh!”? Nie tutaj.

Zła wiadomość dla czekających na Battlefleet Gothic: Armada – kosmiczną strategię czasu rzeczywistego w mrocznym uniwersum Warhammera 40,000. Twórcy ze studia Tindalos Interactive zdecydowali się na przesunięcie premiery swojej produkcji na 21 kwietnia (poprzednio była mowa o marcu). Powodem mają być opinie przesłane przez graczy biorących udział w beta-testach produkcji, dostępnych dla osób składających zamówienie przedpremierowe w sklepie Steam lub na oficjalnej stronie produkcji. Jak wyjaśniają twórcy, dodatkowy czas pozwoli na skorzystanie z uwag społeczności w celu dopracowania gry.

Na pocieszenie Tindalos przygotowało dodatkowe atrakcje dla graczy. Pierwszą z nich będzie wprowadzenie orków jako grywalnej frakcji w ramach beta-testów, co ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Początkowo zielonoskórzy będą dostępni wyłącznie w trybie potyczki z komputerem, a dopiero później będzie można poprowadzić własne Waaagh! przeciwko żywym graczom. Z próbką sztuki wojennej orkowych chłopaków mogliśmy zapoznać się już wcześniej w ramach ostatniej misji prologu, a opublikowany zwiastun (głośny i wesoły w typowo orkowym stylu) oraz towarzyszący mu opis jednoznacznie wskazują na bardziej bezpośrednie podejście do bitew kosmicznych okrętów (czytaj: nagminnego taranowania wrogich jednostek).

Drugim zadośćuczynieniem ma być dodanie kolejnej dodatkowej i darmowej floty dla nabywców edycji Early Adopter’s, dostępnej w przedsprzedaży oraz przez dwa miesiące po premierze pełnej wersji gry. Nie wiadomo jeszcze, jaka frakcja znajdzie się w tym zestawie razem z wcześniejszymi Kosmicznymi Marines. Oczywiście obie floty będą dostępne także jako płatne dodatki DLC.