Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 08:10

autor: Entelarmer

Wyciekły kolejne zdjęcia pada Nintendo NX? [News zaaktualizowany]

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia przedstawiające rzekomy pad konsoli Nintendo NX. Jednocześnie źródło Liama Robertsona poinformowało, że wszystkie dotychczasowe przecieki na temat nowej platformy Nintendo są "całkowicie nieprawdziwe".

Aktualizacja: Użytkownik Reddita Idriss2Dev, który dostarczył pierwsze zdjęcie rzekomego pada NX-a, ujawnił w opublikowanym filmiku, że było to oszustwo. Tym samym również późniejsze niby-przecieki należy uznać za najprawdopodobniej fałszywe. Jedynym autentycznym źródłem informacji pozostaje więc opis zeszłorocznego patentu Nintendo.

Rzekomych przecieków z firmy Nintendo ciąg dalszy. Po wczorajszych pogłoskach o zaprzestaniu produkcji konsoli Wii U wraz z końcem obecnego roku, wracamy do zeszłotygodniowych doniesień na temat rzekomego kontrolera nadchodzącej platformy sprzętowej japońskiego giganta – Nintendo NX. Ponownie informacje pochodzą od świeżo zarejestrowanego użytkownika serwisu Reddit, tym razem o nicku perkele37. Na udostępnionych przez niego zdjęciach widoczne jest urządzenie podobne do tego opisanego w grudniowym patencie Nintendo, przy czym według użytkownika jest to jedynie zestaw deweloperski, a nie ostateczna wersja. Stąd też – zdaniem informatora – górne przyciski, obecnie niemal identyczne z wyglądu i funkcji do rolki myszki, zapewne będą nieco odmienne w ostatecznej wersji. Co się tyczy ekranu dotykowego, to ma on być bardzo podobny do rozwiązania wykorzystywanego w produktach firmy Apple. Ponadto w dolnej części pada znajduje się gniazdo słuchawkowe typu Jack 3,5 mm.

Raz jeszcze przypominamy, by wszelkie tego rodzaju informacje traktować ze sporą dozą nieufności, mimo znacznie lepszej jakości zdjęć oraz zgodności urządzenia ze wspomnianym patentem japońskiego producenta. Wszelkie informacje na temat NX-a powinny zostać ujawnione w trakcie zapowiadanej, oficjalnej prezentacji konsoli na tegorocznych targach E3. Tymczasem Liam Robertson – znany przede wszystkim z serwisu Unseen64 – stwierdził na swoim Twitterze, że według zaufanego źródła krążące po sieci zdjęcia pada NX-a są „całkowicie nieprawdziwe”, a dostęp do konsoli ma bardzo wąska grupka pracowników Nintendo. W przeszłości Robertson przekazywał wiarygodne informacje, na przykład o specjalnej edycji Fallout 4. Od niego też pochodzą liczne niepotwierdzone dane, w tym na temat specyfikacji nowej platformy Nintendo.