Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 18:27

autor: Góral

Nintendo zakończy produkcję Wii U wraz z końcem tego roku? [news zaktualizowany]

Według informacji opublikowanych przez Nikkei, firma Nintendo zamierza produkować Wii U tylko do końca bieżącego roku. Powodem rzekomego zaprzestania dalszych inwestycji jest mała popularność urządzenia. [Aktualizacja: oświadczenie Nintendo]

AKTUALIZACJA:

Przedstawiciel Nintendo postanowił skomentować opisywaną rano sytuację. W oświadczeniu dla IT Media, przetłumaczonym przez Kotaku, stwierdzono, że: „planujemy kontynuować produkcję Wii U w następnym kwartale i później”. Warto jednak zauważyć, że informacje podane przez Nikkei mówią o zaprzestaniu produkcji pod koniec roku, więc niewykluczone, że tak się stanie – wszystko zależy od tego, co Nintendo rozumie przez słowo „później”.

Mamy niewesołe informacje dla fanów Wii U. Według poczytnej i powszechnie szanowanej japońskiej gazety Nikkei (dzięki, God is a Geek), Nintendo zamierza zaprzestać dalszej produkcji sprzętu z końcem bieżącego roku. Głównym powodem takiej decyzji jest oczywiście niewielka, w porównaniu do Wii, popularność konsoli. Co prawda informacja nie została oficjalnie potwierdzona, ale pokrywałaby się mniej więcej z planami związanymi z Nintendo NX. Nowe urządzenie ma bowiem zadebiutować na rynku jesienią bieżącego roku, więc produkcja Wii U jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy i późniejsza wyprzedaż stanów magazynowych, pozwoliłaby żyć konsoli najpewniej przez kolejny rok. Jak jednak będzie naprawdę, czas pokaże.

Przypominam jeszcze, że na dzień dobry Nintendo NX ma otrzymać nowe części Call of Duty, Skylanders i The Legend of Zelda NX. W planach znajdują się także inne produkcje, w tym sequel Beyond Good & Evil. Samo urządzenie składać ma się z jednostki stacjonarnej oraz przenośnej, aczkolwiek Japończycy do dziś nie ujawnili niczego oficjalnie i stosownej zapowiedzi doczekamy się najpewniej podczas targów E3 w czerwcu.

Nintendo powoli żegna się z Wii U? - Nintendo zakończy produkcję Wii U wraz z końcem tego roku? - wiadomość - 2016-03-23
Nintendo powoli żegna się z Wii U?

Wii U to kolejna konsola firmy Nintendo – jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych producentów tego typu urządzeń. Sprzęt zadebiutował na rynku w 2012 roku, jednak nie osiągnął spektakularnego sukcesu, sprzedając się do końca 2015 roku w liczbie 12,5 milionów egzemplarzy. Maszyna konkuruje z Xboksem One i PlayStation 4, aczkolwiek znacznie odstaje od nich w kwestii mocy. Jeżeli jednak chodzi o gry, to ma się czym pochwalić, oferując swoim użytkownikom dostęp do licznych tytułów ekskluzywnych, takich jak Xenoblade Chronicles X, Splatoon, Bayonetta 2 czy też Mario Kart 8.