Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2016, 12:08

autor: Adrian Werner

Gra z cyklu The Legend of Zelda jako tytuł startowy Nintendo NX?

W sieci pojawiły się plotki, według których jednym z tytułów startowych konsoli Nintendo NX ma być gra z cyklu The Legend of Zelda. Z tego samego źródła pochodzi rzekomy plan wydawniczy na resztę roku firmy dla konsoli przenośnej Nintendo 3DS.

Końcówka roku zapowiada się dla Nintendo pracowicie. - Gra z cyklu The Legend of Zelda będzie tytułem startowym Nintendo NX? - wiadomość - 2016-02-28
Końcówka roku zapowiada się dla Nintendo pracowicie.

Wciąż nie wiemy praktycznie nic o konsoli NX, czyli następnej platformie sprzętowej firmy Nintendo, ale coraz częściej zaczynają do nas docierać wiarygodnie brzmiące plotki na ten temat. Źródłem najnowszych jest plan marketingowy, do którego miał podobno dotrzeć znajomy użytkownika forum NeoGAF. Według tych doniesień jednym z tytułów startowych konsoli ma być projekt funkcjonujący na razie pod tytułem The Legend of Zelda NX. Nie uściślono czy to zupełnie nowa gra, czy też może konwersja odsłony serii zmierzającej na Wii U. Wiadomo jedynie, że obie produkcje trafią na rynek pod koniec roku, mniej więcej w tym samym czasie. Wynika z tego, że wtedy tez powinniśmy się spodziewać debiutu rynkowego nowej konsoli.

Najnowsze plotki objęły także plan wydawniczy dla konsoli 3DS na resztę tego roku. Poniższa lista dotyczy jedynie gier, których produkcja została sfinansowana przynajmniej częściowo przez Nintendo:

Wiosna – początek lata:

 1. Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games
 2. Hyrule Warriors Legends
 3. Disney Art Academy
 4. Bravely Second: End Layer
 5. Projekt Caviar F (tymczasowa nazwa dla nieujawnionej jeszcze małej gry)
 6. Metroid Prime: Federation Force

Lato:

 1. Projekt Torte City (tymczasowa nazwa dla nieujawnionej jeszcze wysokobudżetowej gry)
 2. Dragon Quest VII
 3. Projekt Cadillac (tymczasowa nazwa dla nieujawnionej jeszcze małej gry)

Jesień i końcówka roku:

 1. Projekt N-Stars (tymczasowa nazwa dla nieujawnionej jeszcze wysokobudżetowej gry)
 2. Projekt DMW2 (nazwa kodowa nieujawnionego jeszcze projektu, prawdopodobnie chodzi tu o Disney Magical World 2)
 3. Dragon Quest VIII
 4. Projekt Niji (tymczasowa nazwa dla projektu opracowanego w celu uświetnienia 20-lecia marki Pokemon)

Ponadto w ostatnim kwartale roku ma zostać obniżona cena konsoli Nintendo 3DS.

Jako ciekawostkę warto na koniec dodać, że według tych źródeł amerykański oddział Nintendo zamierza wydać 56,25 milionów dolarów w tym roku na marketing 3DS w Stanach Zjednoczonych. Natomiast promowanie Wii U ma pochłonąć 34,5 mln dolarów, z czego 10 mln przypadnie na zmierzająca na tę konsolę nową odsłonę The Legend of Zelda. Rozważane jest jednak przekazanie przynajmniej części tych środków na grę z tej marki powstającą z myślą o NX.

 1. Nintendo – oficjalna strona firmy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.