Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiUSwitch3DS
Okładka Hyrule Warriors Legends (3DS)
OkładkaHyrule Warriors Legends (3DS)

Hyrule Warriors Legends

Hyrule Warriors | Hyrule Warriors: Definitive Edition

Trójwymiarowy spin-off serii The Legend of Zelda, korzystający z modelu rozgrywki znanego z serii Dynasty Warriors. Gracze wcielają się w bohaterów przebojowego cyklu i walczą z dziesiątkami przeciwników, przemierzając duże i otwarte lokacje.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | The Legend of Zelda | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyrule Warriors Legends Premiera

14sie2014

WiiU

21sty2016

3DS

18maj2018

Switch

Gry podobne do Hyrule Warriors Legends

Fire Emblem Warriors

Attack on Titan 2: Future Coordinates

Hyrule Warriors to trójwymiarowa gra akcji z elementami RPG, która osadzona została w uniwersum serii The Legend of Zelda. Produkcję, którą przygotowały na zlecenie Nintendo firma Tecmo-Koei i studio Omega Force, należy traktować jak spin-off cyklu.

Tytuł czerpie pełnymi garściami z formuły gier spod szyldu Dynasty Warriors. Podobnie jak one, Hyrule Warriors jest trójwymiarowym slasherem, stawiającym na widowiskową akcję. Oznacza to, że na ekranie walczymy z dziesiątkami przeciwników naraz, przemierzając duże i otwarte lokacje. W trakcie rozgrywki zmierzymy się też z ogromnymi bossami, których pokonanie będzie wymagać nieco bardziej zaawansowanej strategii. Bohaterowie dysponują różnymi atakami i specjalnymi umiejętnościami oraz potrafią unikać ciosów.

Japońscy twórcy zdecydowali się na zastosowanie dość realistycznej oprawy graficznej, którą wprowadziły odsłony serii The Legend of Zelda przeznaczone na Wii. Produkcja powstała na podstawie silnika przygotowanego przez Tecmo-Koei, dzięki czemu konsola jest w stanie bez problemu generować pokaźną liczbę przeciwników oraz widowiskowe animacje towarzyszące atakom.

Ostatnia modyfikacja 16 marca 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Hyrule Warriors Legends cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hyrule Warriors Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
WiiU
3DS
Switch