Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 19:03

autor: Roksana "washi" Sładkowska

Prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild w drodze na Switcha

Nintendo zaskoczyło nas dzisiaj nową zapowiedzią. Hyrule Warriors: Age of Calamity zabierze graczy w przeszłość i pokaże wydarzenia sprzed The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a na rynku pojawi się w listopadzie.

W momencie, gdy fani Zeldy i Linka czekają na jakiekolwiek informacje na temat kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo zapowiedziało nieoczekiwaną produkcję Hyrule Warriors: Age of Calamity. Nowy slasher, który opowiada historię sprzed Breath of the Wild, jest tworzony we współpracy ze spółką Koei Tecmo, odpowiedzialną za takie produkcje jak NiOh czy Fatal Frame.

Prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild w drodze na Switcha - ilustracja #1
Hyrule Warriors: Age of Calamity zabierze nas w przeszłość.

Nowa produkcja Nintendo zabierze graczy ponownie do królestwa Hyrule, ale pokaże wydarzenia, które miały miejsce sto lat przed historią z Breath of the Wild. Zobaczymy znany nam już świat, jednak z całkowicie innej perspektywy — gra pozwoli nam doświadczyć Great Calamity, czyli katastrofy, która zrujnowała Hyrule. W tej części grywalnymi postaciami będą Zelda, Link i czworo bohaterów, których poznaliśmy w BotW — Daruk, Mipha, Revali i Urbosa.

Warto zaznaczyć, że Hyrule Warriors: Age of Calamity to nie tylko prequel Breath of the Wild wydanego na Nintendo Switch, ale też kolejna część Hyrule Warriors z 2014 roku, dlatego nie będzie to typowa Zelda. Hyrule Warriors bardziej koncentruje się na dużej ilości akcji, ogromnych bitwach w stylu serii Dynasty Warriors z niezliczonymi przeciwnikami oraz szybkiej rozgrywce.

Na premierę tego tytułu nie będziemy musieli długo czekać. Zadebiutuje on na Switchu już w listopadzie tego roku. Dodatkowo Nintendo zostawiło nas z dość długim wideo będące wprowadzeniem do nowej produkcji i zawierające komentarz głównego producenta serii The Legend of Zelda — Eijiego Aonumy.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo
  2. Hyrule Warriors: Age of Calamity w sklepie Nintendo