Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2XBOX
Okładka Fatal Frame (PS2)

Project Zero

Fatal Frame

Pierwsza część słynnego cyklu horrorów. Gracz wciela się w postać młodej dziewczynki, która trafia do nawiedzonej przez duchy posiadłości. "Fatal Frame" wyróżnia się nietypowym przebiegiem walk z użyciem aparatu fotograficznego.

Przygodowe | survival horror | przygodowe gry akcji

Okładka Fatal Frame (PS2)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Wanadoo

Strona oficjalna

data premiery gry:

4mar2002

PS2

22lis2002

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwsza część słynnego już cyklu, znanego w Europie pod nazwą Project Zero. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, iż ma się do czynienia z klasycznym survival horrorem. Gra wyróżnia się jednak za sprawą kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest fakt, iż napotykane w trakcie zabawy duchy likwidujemy za pomocą... aparatu fotograficznego! Gra początkowo ukazała się wyłącznie na konsolę PS2, po kilku miesiącach wydano jednak pełnoprawną konwersję na Xboxa.

Gracz wciela się w postać Miku Hinasaki, pewnej młodej uczennicy. Dziewczynka wyrusza na poszukiwania swojego zaginionego brata, Mafuyu’a. Ślady zaprowadzają Miku do tajemniczej posiadłości Himuro, którą pragnie dokładniej zbadać. Z czasem okazuje się, iż na tym terenie w przeszłości zaginęła większa liczba osób. W okolicy roi się zaś od przerażających istot.

Znaczna część rozgrywki ukazana została w podobny do innych survival-horrorów sposób. Miku bada kolejne pomieszczenia posiadłości, wchodzi w interakcje z napotykanymi osobami, zbiera różnorakie przedmioty a także rozwiązuje mniej lub bardziej skomplikowane zagadki. O wiele ciekawiej prezentują się jednak wspomniane już starcia. Miku dość szybko odnajduje aparat fotograficzny, z którego nie raz będzie musiała skorzystać. Same walki przebiegają w dość nietypowy sposób. Po zauważeniu przeciwnika należy przejść do widoku z pierwszej osoby i próbować go namierzyć. Im dłużej duch będzie się znajdował w obiektywie, tym poważniejsze obrażenia główna bohaterka będzie w stanie mu zadać. Warto również dodać, iż pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie kamienie dusz, dzięki którym można stopniowo poszerzać możliwości posiadanego aparatu. Co ciekawe, z przedmiotu tego korzysta się nie tylko w trakcie samych walk. Aparat potrzebny jest przy wykonywaniu niektórych zadań, może się on też okazać przydatny przy próbach zdobycia dodatkowych bonusów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fatal Frame

16+

Wymagania sprzętowe Project Zero

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nadchodzi nowy Fatal Frame
Nadchodzi nowy Fatal Frame

wiadomość29 maja 2008

Nintendo ujawniło datę wydania nowej części znanej serii konsolowych horrorów z aparatem fotograficznym w roli głównej. Poznaliśmy również zarys fabuły gry.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii
Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii

wiadomość31 stycznia 2008

Fatal Frame to seria wydawanych przez Tecmo survival horrorów znanych w Europie pod tytułem Project Zero. Dzięki swojemu oryginalnemu, wzorowanemu na takich filmach jak Krąg czy Klątwa klimatowi, uchodzi za jedną z najbardziej przerażających sag w branży elektronicznej rozrywki.

Powstanie kolejna odsłona cyklu Project Zero (Fatal Frame)

wiadomość26 września 2007

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów niekonwencjonalnych survival horrorów Project Zero (w Stanach Zjednoczonych znanego jako Fatal Frame). Mianowicie, firma Tecmo podjęła decyzję o produkcji czwartej już odsłony cyklu. Zagrają w nią posiadacze konsoli Nintendo Wii.

XBOX
PS2