Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2008, 15:05

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii

Fatal Frame to seria wydawanych przez Tecmo survival horrorów znanych w Europie pod tytułem Project Zero. Dzięki swojemu oryginalnemu, wzorowanemu na takich filmach jak Krąg czy Klątwa klimatowi, uchodzi za jedną z najbardziej przerażających sag w branży elektronicznej rozrywki.

Fatal Frame to seria wydawanych przez Tecmo survival horrorów znanych w Europie pod tytułem Project Zero. Dzięki swojemu oryginalnemu, wzorowanemu na takich filmach jak Krąg czy Klątwa klimatowi, uchodzi za jedną z najbardziej przerażających sag w branży elektronicznej rozrywki. Jej kolejna, czwarta już część, została zapowiedziana w zeszłym roku podczas targów Tokyo Game Show, jednak dopiero teraz poznaliśmy jej tytuł.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii - ilustracja #1

Jak poinformowało Tecmo podczas konferencji prasowej, gra nosić będzie tytuł Rei: Tsukihami no Kamen, czy też w bardziej zrozumiałej formie: Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii - ilustracja #2

Potwierdzono również wcześniejsze informacje o tym, że za produkcję odpowiada znane z niekonwencjonalnych pomysłów studio Grasshopper, a czuwa nad nią sam Goichi Suda (Killer 7, No More Heroes). Tytuł ukaże się wyłącznie na konsolę Wii.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii - ilustracja #3

Firma Nintendo ma udzielić pomocy Tecmo, wspierając deweloperów oraz zajmując się późniejszą sprzedażą i promocją gotowego produktu.

Warto przypomnieć, że poprzednie gry ze wspomnianej serii ukazały się na konsole Sony i Microsoftu (PS2 i Xbox), dziwi więc decyzja o wyborze Wii jako docelowej platformy czwartej części.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii - ilustracja #4

Na razie nie znamy żadnych konkretnych informacji na temat fabuły. Podczas wspomnianej konferencji pokazano jedynie krótki trailer, z którego zdjęcia ilustrują niniejszy tekst.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii - ilustracja #5

W Japonii Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse ukaże się latem tego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra trafi na inne terytoria.