Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Fatal Frame III: The Tormented (PS2)
OkładkaFatal Frame III: The Tormented (PS2)

Project Zero III: The Tormented PS2

Fatal Frame III: The Tormented

Project Zero III: The Tormented to trzecia odsłona cyklu przygodowych survival-horrorów, rozwijanego przez ekipę deweloperską firmy Tecmo. Fabuła gry przedstawia losy pogrążonej w depresji młodej fotograficzki - Rei Kurosowy, która trafia do pełnego niebezpiecznych duchów domu.

Przygodowe | survival horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Zero III: The Tormented Premiera PS2

8listopada2005

pudełko PL

14kwietnia2006

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Zero III: The Tormented

Silent Hill 4: The Room

Resident Evil: Outbreak

Resident Evil 4

Trzecia część cyklu Fatal Frame, znanego w Europie jako Project Zero. Rei Kurosawa i dwoje jej przyjaciół muszą zmierzyć się ze światem duchów i własnymi słabościami.

Fatal Frame 3 to gra z gatunku survival horror w której główną bohaterkę widzimy w trzeciej osobie. Przeciwieństwie do innych tego rodzaju tytułów, w FF naszą bronią nie jest standardowy w tym wypadku shotgun czy pistolet, ale aparat fotograficzny. Wrogowie z którymi musi zmierzyć się główna bohaterka w niczym nie przypominają zombie czy potworów z mackami. Duchy, bo to one są tutaj przeciwnikami, znikają dopiero gdy uda się uwiecznić je na kliszy filmu. Amunicją w tej grze są właśnie rolki filmu, a jedyną bronią wspomniany już aparat, bez którego duchy pożrą nas żywcem. Za każdego usuniętego ducha otrzymujemy punkty, które w odpowiedniej ilości możemy wymienić na ulepszenie parametrów naszego aparatu (szybkość, zasięg, siła). Im mocniejszy i szybszy duch, tym więcej punktów można za niego zdobyć. Celność w tym wypadku też jest istotna, każdy z upiorów ma swój moment krytyczny (czyli tytułowy fatal frame) - trwa on zaledwie pół sekundy, ale zrobienie w tym czasie zdjęcia odbiera mu potężną ilość mocy.

Główną bohaterką jest Rei Kurosowa, młoda fotograficzka, pogrążona w depresji po stracie ukochanego. Na dodatek dręczą ją koszmary, w których przenosi się do dziwnego domu pełnego duchów. Jakby tego było mało, to granica między światem umarłych i żywych zaczyna się niebezpieczne zacierać. Jeśli w poprzednich częściach mogliśmy grać jednym bohaterem przez całą grę, to w Fatal Frame 3 mamy do dyspozycji trójkę protagonistów. W walce ze światem duchów Rei pomogą znana z pierwszej części Miku oraz dziennikarz Kei Amakura.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Project Zero III: The Tormented cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Project Zero III: The Tormented

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Project Zero III: The Tormented Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci