Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2005, 12:35

Project Zero III: The Tormented zmierza do Europy

Bardzo interesującą informację przekazała europejskim graczom firma Take-Two Europe. Jak się dowiedzieliśmy, trzecia część cyklu Fatal Frame (na Starym Kontynencie znanego jako Project Zero), nosząca podtytuł The Tormented ukaże się na naszym rynku na początku przyszłego roku.

Bardzo interesującą informację przekazała europejskim graczom firma Take-Two Europe. Jak się dowiedzieliśmy, trzecia część cyklu Fatal Frame (na Starym Kontynencie znanego jako Project Zero), nosząca podtytuł The Tormented ukaże się na naszym rynku 24 lutego 2006 roku.

Project Zero III: The Tormented zmierza do Europy - ilustracja #1

Fatal Frame 3 to gra z gatunku survival horror w której główną bohaterkę widzimy w trzeciej osobie. Przeciwieństwie do innych tego rodzaju tytułów, w FF naszą bronią nie jest standardowy w tym wypadku shotgun czy pistolet, ale aparat fotograficzny. Wrogowie z którymi musi zmierzyć się główna bohaterka w niczym nie przypominają zombie czy potworów z mackami. Duchy, bo to one są tutaj przeciwnikami, znikają dopiero gdy uda się uwiecznić je na kliszy filmu. Amunicją w tej grze są właśnie rolki filmu, a jedyną bronią wspomniany już aparat, bez którego duchy pożrą nas żywcem. Za każdego usuniętego ducha otrzymujemy punkty, które w odpowiedniej ilości możemy wymienić na ulepszenie parametrów naszego aparatu (szybkość, zasięg, siła). Im mocniejszy i szybszy duch, tym więcej punktów można za niego zdobyć. Celność w tym wypadku też jest istotna, każdy z upiorów ma swój moment krytyczny (czyli tytułowy fatal frame) - trwa on zaledwie pół sekundy, ale zrobienie w tym czasie zdjęcia odbiera mu potężną ilość mocy.

Project Zero III: The Tormented zmierza do Europy - ilustracja #2

Główną bohaterką jest Rei Kurosowa, młoda fotograficzka, pogrążona w depresji po stracie ukochanego. Na dodatek dręczą ją koszmary, w których przenosi się do dziwnego domu pełnego duchów. Jakby tego było mało, to granica między światem umarłych i żywych zaczyna się niebezpieczne zacierać. Jeśli w poprzednich częściach mogliśmy grać jednym bohaterem przez całą grę, to w Fatal Frame 3 mamy do dyspozycji trójkę protagonistów. W walce ze światem duchów Rei pomogą znana z pierwszej części Miku oraz dziennikarz Kei Amakura.