Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Hyrule Warriors: Age of Calamity (Switch)
OkładkaHyrule Warriors: Age of Calamity (Switch)

Hyrule Warriors: Age of Calamity Switch

Spin-off, a zarazem prequel jednej z najlepiej ocenianych odsłon serii The Legend of Zelda. Hyrule Warriors: Age of Calamity pozwala nam poznać tragiczne wydarzenia, które 100 lat przed rozpoczęciem Breath of the Wild doprowadziły do upadku Hyrule.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | beat 'em up | The Legend of Zelda | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Hyrule Warriors: Age of Calamity Premiera Switch

20listopada2020

pudełko PL

20listopada2020

Nintendo eShop

20listopada2020

producent: Omega Force wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hyrule Warriors: Age of Calamity

Fire Emblem Warriors: Three Hopes

Fire Emblem Warriors

Persona 5 Strikers

Hyrule Warriors: Age of Calamity to gra akcji z elementami RPG będąca prequelem wydanego w 2016 roku The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Za powstanie tytułu odpowiada należące do firmy Koei Tecmo japońskie studio Omega Force, znane najlepiej dzięki serii Dynasty Warriors, a także licznym pokrewnym jej tytułom. Korzystają one zazwyczaj z łudząco podobnego modelu rozrywki, ale są oparte na zewnętrznych licencjach, takich jak Dragon Quest (Dragon Quest Heroes), One Piece (One Piece: Pirate Warriors), Fire Emblem (Fire Emblem Warriors) czy Persona (Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers).

Wśród wspomnianych tytułów znalazła się również pierwsza odsłona Hyrule Warrios, która oryginalnie ukazała się na konsoli Wii U w 2014 roku, by w kolejnych latach trafić także na 3DS-a oraz Switcha. Podobnie jak Hyrule Warriors: Age of Calamity powstała ona w bliskiej współpracy z Nintendo.

Fabuła

Zamiast przedstawiać oryginalną fabułę inspirowaną mitologią The Legend of Zelda, jak miało to miejsce w Hyrule Warriors, deweloperzy zdecydowali się opowiedzieć epicką historię, która rozgrywa się na 100 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gracze biorą więc bezpośredni udział w tzw. Great Calamity, a więc serii wydarzeń, które doprowadziły do upadku królestwa Hyrule.

Podczas zabawy poza Linkiem zobaczymy również Zeldę oraz inne postacie przedstawione w Breath of Wild. Aby rzucić nowe światło na inwazję na Hyrule dowodzoną przez złowrogiego Ganona twórcy przygotowali również szereg przerywników filmowych i linii dialogowych wypowiadanych podczas rozgrywki przez uczestników konfliktu.

Mechanika

Pod względem modelu rozgrywki Hyrule Warriors: Age of Calamity jest typową produkcją studia Omega Force i opiera się na sprawdzonej formule Dynasty Warriors. Tytuł jest więc stawiającym na widowiskową akcję trójwymiarowym slasherem z elementami RPG. Oznacza to, że na ekranie walczymy z dziesiątkami przeciwników naraz, przemierzając duże i otwarte lokacje. W trakcie rozgrywki mierzymy się też z ogromnymi bossami, których pokonanie wymaga nieco bardziej zaawansowanej strategii. Każdy z wielu grywalnych bohaterowie dysponuje własnymi unikalnymi atakami oraz specjalnymi umiejętnościami.

Tryby gry

Poza rozgrywką w pojedynkę, Hyrule Warriors: Age of Calamity posiada również kooperacyjny tryb multiplayer dla dwóch osób na podzielonym ekranie. Obaj gracze mogą korzystać ze swoich własnych kontrolerów lub pojedynczych joy-conów.

Kwestie techniczne

Hyrule Warriors: Age of Calamity korzysta z trójwymiarowego silnika i technologii używanej w poprzednich grach spod szyldu Dynasty Warriors. W warstwie audio fani serii The Legend of Zelda usłyszą wiele utworów i motywów znanych z Breath of the Wild.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 11 GB

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Hyrule Warriors: Age of Calamity cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hyrule Warriors: Age of Calamity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.