Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiUPS3X360
Okładka Warriors Orochi 3 Hyper (WiiU)
OkładkaWarriors Orochi 3 Hyper (WiiU)

Warriors Orochi 3 Hyper

Warriors Orochi 3

Trzecia część serii łączącej w sobie wojowników z Samurai Warriors oraz Dynasty Warriors. W przypadku Warriors Orochi 3 spotykają się ze sobą postaci z takich gier jak Dynasty Warriors 7, Dynasty Warriors 7: Xtreme Legends, Samurai Warriors 3 oraz Samurai Warriors 3 Empires.

Akcji | TPP | hack'and'slash | na 2 osoby | crossover | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors Orochi 3 Hyper Premiera

22gru2011

X360 PS3

30lis2012

WiiU

Gry podobne do Warriors Orochi 3 Hyper

The Amazing Spider-Man

Bayonetta

Dragon Quest X

Po raz kolejny do życia zostaje przywrócony okrutny bóg Orochi, którego jedynym celem jest zniszczenie ludzkości. Bohaterowie znani z Trzech Królestw oraz ery Sengoku po raz kolejny muszą się przeciwstawić jego tyranii walcząc ramię w ramię. Warriors Orochi 3 oferuje ponad 120 postaci, znanych z poprzednich gier Koei. Jest to zarazem pierwsza części serii bazująca na postaciach z nowych gier Koei oraz posiadająca nowy, wydajniejszy silnik graficzny. Bonusowo pojawia się Ryu Hayabusa z serii Ninja Gaiden, Achilles z Troy, Joanna z Bladestorm i kilka nowych postaci, wraz z własnymi etapami.

Rozgrywka tradycyjnie polega na walce z legionami wrogów oraz wykonywaniu powierzonych nam misji. Walczymy w trybie TPP, za pomocą ataków szybkich, silnych i specjalnych. Każda z postaci posiada własny wachlarz ciosów, zaś do bitwy wybieramy kilku wojowników, pomiędzy którymi przełączamy się w czasie zabawy. Oprócz szeregowych żołnierzy na naszej drodze stają znacznie silniejszy dowódcy i oficerowie oraz postacie generałów, posiadające podobne zdolności i siłę co gracz. Walka w grze jest prosta i schematyczna, wymaga jednak odpowiedniego zarządzania postacią.

Oprócz walki, musimy zajmować punkty na mapie i dbać o morale wojska. Możemy również zajmować cudze forty, czy motywować sprzymierzone armie do dalszej walki. Warriors Orochi 3 pozwala również na walkę z konia oraz posiada tryb multiplayer. Podobnie jak w poprzednikach w zależności od wybranej mapy i poziomu trudności czeka nas lekka rozrywka w niszczenie setek wrogów lub skomplikowana, interesująca gra akcji. Etapy w grze pochodzą z Dynasty Warriors 7, Samurai Warriors 3 a także poprzednich gier z serii Warriors Orochi.

Graficznie Warriors Orochi 3 prezentuje się przeciętnie, z brzydkimi teksturami oraz niewielkim pop-upem. Ścieżka dźwiękowa to tradycyjne dla Koei połączenie klasycznych instrumentów z Chin i Japonii oraz ciężkich gitarowych brzmień. W grze nie brakuje utworów muzycznych oraz map z serii Dynasty Warriors i Samurai Warriors.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warriors Orochi 3 Hyper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
WiiU