Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Dynasty Warriors 6: Empires (PS3)
OkładkaDynasty Warriors 6: Empires (PS3)

Dynasty Warriors 6: Empires

Dynasty Warriors 6: Empires to kolejna pozycja nawiązująca do kultowego slashera. Deweloperzy z Omega Force wzbogacili system rozgrywki o liczne elementy strategii. Scenariusz przenosi gracza w realia starożytnych Chin, gdzie musi stawić czoła wrogim armiom.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | elementy strategiczne | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | podzielony/wspólny ekran | Opowieści o Trzech Królestwach | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 6: Empires Premiera

28maj2009

X360 PS3

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo

Gry podobne do Dynasty Warriors 6: Empires

Heavenly Sword

Devil May Cry 4

Dynasty Warriors: Gundam 2

Dynasty Warriors 6: Empires to swoisty mix typowej bijatyki z elementami strategii turowej. Deweloperzy z zasłużonego studia Omega Force postarali się, by jak najlepiej wykorzystać cechy charakterystyczne obu gatunków. Zaowocowało to grą, w której możemy jednoczyć się z przeciwnikami za pomocą dyplomacji bądź niszczyć ich armie podczas bezpośrednich starć. Zabawę wzbogaca tryb wieloosobowy, który pozwala stanąć ramię w ramię ze znajomymi i zanurzyć w chaos toczących się bitew.

Rozgrywka w Dynasty Warriors 6: Empires dzieli się na dwa elementy - taktyczną i hack & slash. W pierwszym z nich wcielamy się w wszechmocnego lorda pełniącego władzę absolutną nad jedną z krain. W jego gestii leżą takie decyzje, jak plany przeprowadzenia ataku, sposób na odparcie inwazji wroga bądź moment podpisania sojuszu. W ich podejmowaniu pomaga unikalny system opierający swoja założenia się na schematach znanych z karcianek. Różne typy kart przyczyniają się do rozwoju imperium, zwiększania liczebności armii czy rozwoju technologii. Warto dodać, że duży wpływ na rodzaj otrzymywanych przywilejów ma sam gracz oraz sposób, w jaki prowadzi rozgrywkę.

Drugie oblicze tytułu to rasowy hack & slash, którego założenia podobne są choćby do tych z Ninety Nine Nights. Gracz wybiera jednego spośród kilkuset oficerów i bierze sprawy we własne ręce. Od zdolności i siły kontrolowanej postaci zależy przebieg bitwy. By jeszcze lepiej dostosować wojaka do własnych potrzeb można skorzystać z rozbudowanej opcji tworzenia postaci. Wybieramy w nim takie detale jak kolor skóry, budowę ciała, ubiór czy barwę głosu. Na uwagę zasługuje również fakt, że podopieczni wyposażeni zostali w różnorodne zdolności, które odpowiednio wykorzystane mogą przeważyć szalę zwycięstwa. Znakiem charakterystycznym serii jest masa wrogów napierających na wałczącego dowódcę. Liczbę zabitych przeciwników liczymy w setkach. W ich eksterminacji pomagają nam przyjazne oddziały, które ze wszystkich sił starają się wesprzeć nasze działania. Warto dodać, że każdy z wojowników może zostać uzbrojony w dowolny rodzaj broni. W bogatym arsenale znajdziemy różnorodne miecze, łuki oraz włócznie.

 

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 6: Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3