Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS2PS3
Okładka Dynasty Warriors: Gundam 2 (X360)

Dynasty Warriors: Gundam 2

Dynasty Warriors: Gundam 2 to bezpośrednia kontynuacja produkcji z 2007 roku, a jednocześnie kolejna odsłona znanego cyklu taktycznych gier akcji. Wydarzenia na ekranie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP | hack'and'slash | mechy i roboty | manga i anime | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | Gundam | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Dynasty Warriors: Gundam 2 (X360)

data premiery gry:

18gru2008

PS3 X360 PS2

Dynasty Warriors: Gundam 2 to bezpośrednia kontynuacja produkcji z 2007 roku, a jednocześnie kolejna odsłona znanego cyklu taktycznych gier akcji. Podobnie jak w poprzednich częściach, wydarzenia na ekranie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Grę przygotowało studio Omega Force i zgodnie z tradycją wykorzystało licencję znanego anime z wielkimi robotami w rolach głównych.

Inaczej niż w pozostałych grach z serii Dynasty Warriors (lecz tak samo jak w pierwszym Gundamie), akcja nie rozgrywa się w starożytnych Chinach, lecz w dość odległej przyszłości. Trwa wojna, w której po jednej stronie stoją Ziemianie, a po drugiej zbuntowani mieszkańcy kosmicznych kolonii. W takich właśnie okolicznościach, przychodzi nam pokierować Gundamami – wielkimi robotami, sterowanymi przez pilotów od środka.

Sequel przynosi większe zróżnicowanie Gundamów, a nawet możliwość stworzenia własnej zabawki od zera. Dodano też kilka nowych rodzajów przeciwników, wśród których na szczególną uwagę zasługuję Psycho Gundam. To naprawdę ogromne monstrum potrafi zamienić się w mobilną fortecę, stanowiąc duże wyzwanie nawet dla weteranów serii. Prócz kampanii dla samotników, Dynastii Warriors: Gundam 2 wspiera rozgrywki wieloosobowe przez sieć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Dynasty Warriors: Gundam 2

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors: Gundam 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors: Gundam 2

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Mechy z anime powrócą w Dynasty Warriors: Gundam 3
Mechy z anime powrócą w Dynasty Warriors: Gundam 3

wiadomość7 lutego 2011

Firmy Namco Bandai i Tecmo Koei ogłosiły kolejną kooperację – tym razem nad grą Dynasty Warriors: Gundam 3, która trafi do sprzedaży latem tego roku na konsolach (PlayStation 3, Xbox 360). Jak sama nazwa wskakuje wcielimy się w niej w potężne mechy znane z popularnej serii anime i weźmiemy udział w kolejnych bitwach.

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Lair, Team Fortress 2) 15/05/09

wiadomość15 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: twórcy Lair na bruku, E3 bez pokazu Beyond Good & Evil 2, debiut Killing Floor, nowe tytuły w Platinum Hits na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 marca 2009)

wiadomość17 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: chińskie boje o World of Warcraft, będzie MMO oparte na uniwersum Marvela, Epic Games zapowiada prezentacje nowej wersji Unreal Engine 3, EverQuest obchodzi 10 urodziny, premiera Metal Gear Solid Touch już 19 marca i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 stycznia 2009)

wiadomość15 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: remake gameboyowego Final Fantasy na DS, premiera łatki do Left 4 Dead, steamowa przeglądarka stron WWW, nowe ubrania dla avatarów dla X360, nowa edycja Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy, Mirror’s Edge na Steamie oraz inne interesujące sprawy. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PS2