Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2009, 11:02

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: remake gameboyowego Final Fantasy na DS, premiera łatki do Left 4 Dead, steamowa przeglądarka stron WWW, nowe ubrania dla avatarów dla X360, nowa edycja Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy, Mirror’s Edge na Steamie oraz inne interesujące sprawy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: remake gameboyowego Final Fantasy na DS, premiera łatki do Left 4 Dead, steamowa przeglądarka stron WWW, nowe ubrania dla avatarów dla X360, nowa edycja Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy, Mirror’s Edge na Steamie oraz inne interesujące sprawy. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy Legend II/SaGa 2

Square Enix ogłosiło, że powstaje remake znanego z pierwszego GameBoya RPG Final Fantasy Legends II (lub SaGa 2 dla Japończyków). Tytuł pojawi się na Nintendo DS w tym roku i będzie zbudowaną od podstaw trójwymiarową grą.

.hack//Link: Knights of Twilight

Studio CyberConnect2 przygotowuje niespodziankę dla miłośników serii .hack – nowa odsłona serii zatytułowana .hack//Link: Knights of Twilight pojawi się na konsoli PSP, choć jeszcze nie wiadomo kiedy. Tajemnicze odliczanie na stronie developera kończy się jutro, więc może wówczas cała sprawa się wyjaśni.

Left 4 Dead

Tak jak było obiecane – dzisiaj pojawiła się super-potężna poprawka do Left 4 Dead. Wszyscy zainteresowani listą usprawnień przygotowanych przez Valve niech zajrzą na tę stronę.

Warhammer Online

Świat Wojennego Młota nawiedza kolejny rynek – od piątego lutego WAR pojawi się w Rosji w pełni zlokalizowanej wersji. Czy mateczka Rosja przysporzy popularności temu MMORPGowi? Czas pokaże.

Steamowa przeglądarka WWW

Valve wypuścił uaktualnienie do swojej platformy Steam, dzięki któremu użytkownicy mogą przeglądać strony internetowe z poziomu gry. Przeglądarka jest w pełni funkcjonalna, chociaż nie obsługuje prawego kliknięcia myszki. Lista pozostałych poprawek zawartych w owej aktualizacji znajduje się tu.

Xbox Live

Znudzeni wyglądem swoich xboxowych avatarów? Dobra wiadomość – wasze wirtualne odpowiedniki zyskały właśnie zupełnie nowy zestaw ciuchów, dzięki którym będzie można się wyróżnić z zalewu podobnie wyglądających ludzików. Lista ubrań została spisana tutaj.

Xbox Originals - BlowOut

W tym miesiącu lista gier z serii Xbox Originals wzbogaci się o nową pozycję – mało znaną strzelankę z 2003 roku zatytułowaną BlowOut. Stworzona przez Terminal Reality gra jest czymś na wzór nowoczesnej Contry – idź w prawo i strzelaj. Tytuł pojawi się do ściągnięcia 19 stycznia w cenie 15 dolarów.

Guinness World Records 2009: Gamer’s Edition

Czwartego lutego na półki amerykańskich sklepów zawita druga odsłona Księgi Rekordów Guinnessa w edycji dla Graczy. Setki stron rekordów, ciekawostek i faktów kosztować mają niecałe 22 dolary.

Mirror’s Edge

Dystopijna, parkourowa gra o atrakcyjnej biegaczce właśnie została dodana do katalogu platformy Steam. Tytuł znajduje się pod tym adresem, ale wygląda na to, że póki co jest on niedostępny dla chętnych w naszej okolicy.

Empire: Total War

Wszyscy, którzy zamówią preordera najnowszej odsłony serii Total War za pośrednictwem sieci Direct2Drive, otrzymają sympatycznego bonusa w postaci darmowej kopii gry Rome: Total War. Są Chętni??

Gundam 2

Seria Dynasty Warriors to nie tylko walki samurajów w feudalnej Japonii – to również walki robotów w przyszłościowej Japonii. Dla miłośników urządzeń zwanych mechami mamy dobrą wiadomość: Dynasty Warriors: Gundam 2 tworzone w studiu KOEI zadebiutować ma w Europie 27 marca zarówno na X360, jak i PS3.

Majesco

Firma odpowiedzialna niegdyś za wydanie takich tytułów jak BloodRayne czy Psychonauts zarejestrowała zwyżkę finansowej formy w roku 2008. Koniec roku fiskalnego Majesco powitało z przychodami wyższymi o 25% w porównaniu z rokiem poprzednim i zyskiem 2,1 miliona dolarów. A wszystko dzięki skoncentrowaniu się na seriach casualowych gier, takich jak choćby Cooking Mama.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

SimAnimals Wii

SimAnimals DS

CrimeCraft

Star Ocean: Second Evolution

We Ski & Snowboard

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

CrimeCraft

RACE Pro - auta klasy GT

We Ski & Snowboard

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry