Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka CrimeCraft (PC)
OkładkaCrimeCraft (PC)

CrimeCraft

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0. Jak nietrudno się domyślić po tytule programu, odnajdujemy tutaj liczne motywy kryminalne.

Akcji | zagraj za darmo | gangsterskie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CrimeCraft Premiera

anulowana

PS3 X360

25sie2009

PC

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu TPP MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0. Jak nietrudno się domyślić po tytule programu, odnajdujemy tutaj liczne motywy kryminalne. Świat przedstawiony w mniejszym lub większym zakresie odwzorowuje czasy współczesne, w których nie brakuje wszakże tego typu wątków.

Gracze, za pośrednictwem swych wirtualnych odpowiedników, biorą udział w złożonym życiu wielkiej metropolii, udzielając się politycznie, ekonomicznie oraz społecznie. Twórcy stworzyli trzy główne typy profesji: kryminalne, komercyjne oraz praworządne. Autorzy przygotowali dla graczy w sumie pięć głównych profesji, każda posiadająca swoje mocne i słabe strony oraz cechująca się różnorodnymi ścieżkami rozwoju. Możemy więc nie tylko samodzielnie prowadzić własne działalności gospodarcze i ubijać korzystne interesy, ale i gnębić biznesmenów nalotami i haraczami lub wręcz przeciwnie – ścigać gangsterów i doprowadzać ich przed oblicze sprawiedliwości. Najciekawiej wyglądają profesje biznesowe, wśród których dostępnych możliwości jest bardzo wiele – realizujemy się np. w roli prezesa banku, szefa sieci różnego rodzaju sklepów, właściciela magazynów czy kierownika produkcji w lokalnym przemyśle. Żeby jednak nie było zbyt sielankowo, bez przerwy grozi nam ingerencja różnego rodzaju wpływowych grup, które zazwyczaj nie mają w zbyt wielkim poszanowaniu obowiązującego prawa i zamiast niego wolą respektować swoje własne zasady, znacznie bardziej zbliżone do prawa pięści. Bez solidnego zabezpieczenia swych interesów (wykupienia stosownej ochrony, zaprzyjaźnienia z odpowiednimi gangami lub bliskiej współpracy ze stróżami prawa) niedługo uda nam się pociągnąć nasz interes.

Jak więc widać, gra nastawiona jest raczej na interakcje ze światem przedstawionym i współpracę z pozostałymi graczami, nie zaś na bezmyślne zabijanie setek mobów. Programiści zagwarantowali graczom rozbudowany system społeczności, dzięki któremu kontakty z innymi postaciami nabrały nowego wymiaru. Jeśli jednak dochodzi już do bezpośredniej konfrontacji, wszelkie walki toczymy wykorzystując autorski system potyczek. Rywalizacja między graczami nie ogranicza się tylko do pojedynczych starć – boje toczymy o całe terytoria, zaś wojny klanów i gangów, w które licznie zrzeszają się wirtualni mieszkańcy wielkiego miasta, są na porządku dziennym.

Zarobione w mniej lub bardziej uczciwy sposób pieniądze wydajemy na różnego rodzaju uciechy i wygody – w CrimeCraft z pewnością nie brakuje sposobów na wydanie ciężko zarobionej mamony. Oprócz zwykłych inwestycji w rozwój kierowanej przez nas organizacji, mamy możliwość posiadania własnego samochodu czy mieszkania, co wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami utrzymania, ale daje pole do dalszej rozbudowy oraz znacznie podnosi prestiż właściciela. Co ważne, w każdym momencie mamy możliwość zmiany raz obranej drogi – możemy np. dorobić się kokosów na działalności przestępczej, a następnie wejść z zarobionymi funduszami w świat wielkiego biznesu lub rozpocząć działalność polityczną (co jest praktyką wcale nierzadko spotykaną w rzeczywistości), bezpośrednio wpływając na przedstawioną w CrimeCraft rzeczywistość wirtualną.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrimeCraft: 16+

CrimeCraft Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360