Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPCPS3X360
Okładka CrimeCraft (PC)

CrimeCraft

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0. Jak nietrudno się domyślić po tytule programu, odnajdujemy tutaj liczne motywy kryminalne.

Akcji | zagraj za darmo | gangsterskie

Okładka CrimeCraft (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360

25sie2009

PC

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu TPP MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0. Jak nietrudno się domyślić po tytule programu, odnajdujemy tutaj liczne motywy kryminalne. Świat przedstawiony w mniejszym lub większym zakresie odwzorowuje czasy współczesne, w których nie brakuje wszakże tego typu wątków.

Gracze, za pośrednictwem swych wirtualnych odpowiedników, biorą udział w złożonym życiu wielkiej metropolii, udzielając się politycznie, ekonomicznie oraz społecznie. Twórcy stworzyli trzy główne typy profesji: kryminalne, komercyjne oraz praworządne. Autorzy przygotowali dla graczy w sumie pięć głównych profesji, każda posiadająca swoje mocne i słabe strony oraz cechująca się różnorodnymi ścieżkami rozwoju. Możemy więc nie tylko samodzielnie prowadzić własne działalności gospodarcze i ubijać korzystne interesy, ale i gnębić biznesmenów nalotami i haraczami lub wręcz przeciwnie – ścigać gangsterów i doprowadzać ich przed oblicze sprawiedliwości. Najciekawiej wyglądają profesje biznesowe, wśród których dostępnych możliwości jest bardzo wiele – realizujemy się np. w roli prezesa banku, szefa sieci różnego rodzaju sklepów, właściciela magazynów czy kierownika produkcji w lokalnym przemyśle. Żeby jednak nie było zbyt sielankowo, bez przerwy grozi nam ingerencja różnego rodzaju wpływowych grup, które zazwyczaj nie mają w zbyt wielkim poszanowaniu obowiązującego prawa i zamiast niego wolą respektować swoje własne zasady, znacznie bardziej zbliżone do prawa pięści. Bez solidnego zabezpieczenia swych interesów (wykupienia stosownej ochrony, zaprzyjaźnienia z odpowiednimi gangami lub bliskiej współpracy ze stróżami prawa) niedługo uda nam się pociągnąć nasz interes.

Jak więc widać, gra nastawiona jest raczej na interakcje ze światem przedstawionym i współpracę z pozostałymi graczami, nie zaś na bezmyślne zabijanie setek mobów. Programiści zagwarantowali graczom rozbudowany system społeczności, dzięki któremu kontakty z innymi postaciami nabrały nowego wymiaru. Jeśli jednak dochodzi już do bezpośredniej konfrontacji, wszelkie walki toczymy wykorzystując autorski system potyczek. Rywalizacja między graczami nie ogranicza się tylko do pojedynczych starć – boje toczymy o całe terytoria, zaś wojny klanów i gangów, w które licznie zrzeszają się wirtualni mieszkańcy wielkiego miasta, są na porządku dziennym.

Zarobione w mniej lub bardziej uczciwy sposób pieniądze wydajemy na różnego rodzaju uciechy i wygody – w CrimeCraft z pewnością nie brakuje sposobów na wydanie ciężko zarobionej mamony. Oprócz zwykłych inwestycji w rozwój kierowanej przez nas organizacji, mamy możliwość posiadania własnego samochodu czy mieszkania, co wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami utrzymania, ale daje pole do dalszej rozbudowy oraz znacznie podnosi prestiż właściciela. Co ważne, w każdym momencie mamy możliwość zmiany raz obranej drogi – możemy np. dorobić się kokosów na działalności przestępczej, a następnie wejść z zarobionymi funduszami w świat wielkiego biznesu lub rozpocząć działalność polityczną (co jest praktyką wcale nierzadko spotykaną w rzeczywistości), bezpośrednio wpływając na przedstawioną w CrimeCraft rzeczywistość wirtualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrimeCraft

16+

Wymagania sprzętowe CrimeCraft

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (S.T.A.L.K.E.R., Uncharted, Król Artur) 27/10/09
Wieści ze świata (S.T.A.L.K.E.R., Uncharted, Król Artur) 27/10/09

wiadomość27 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl za 5 euro, darmowy weekend z Champions Online, data premiery Króla Artura, CrimeCraft w Europie i bez abonamentu, 50% obniżka ceny trzech DLC do World at War i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09
Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09

wiadomość18 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Order of War, zapowiedź odnowionej wersji The Warlock of Firetop Mountain, debiut pierwszego DLC do nowego Batmana, pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea, Namco Bandai na targach Tokyo Game Show i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Terminator Salvation, LittleBigPlanet) 21/05/09

wiadomość21 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Brink nową marką Bethesda Softworks?, E3 bez pokazu Dead Rising 2, pecetowy Terminator Salvation bez pliku instalacyjnego, nowości w LittleBigPlanet i inne. Zapraszamy do lektury.

CrimeCraft oficjalnie zapowiedziany
CrimeCraft oficjalnie zapowiedziany

wiadomość14 kwietnia 2008

Już od jakiegoś czasu wiemy o produkcji ze stajni Vogster Interactive, która przedstawia się nadzwyczaj apetycznie. Właśnie dzisiaj została ona oficjalnie zapowiedziana.

PC
PS3
X360