Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2009, 13:18

autor: Jiker

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Order of War, zapowiedź odnowionej wersji The Warlock of Firetop Mountain, debiut pierwszego DLC do nowego Batmana, pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea, Namco Bandai na targach Tokyo Game Show i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Order of War, zapowiedź odnowionej wersji The Warlock of Firetop Mountain, debiut pierwszego DLC do nowego Batmana, pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea, Namco Bandai na targach Tokyo Game Show i inne. Zapraszamy do lektury.

Avatar: The Game

Firma Ubisoft poinformowała, że w skład kolekcjonerskich edycji Avatar: The Game wejdą figurki bohaterów gry wykonane przez firmę Mattel. Posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3 otrzymają podobiznę Jake’a Sully’ego, z kolei właściciele Wii postawią obok konsoli plastikową Na'vi Warrior Tsu'Tey. Produkcja zostanie wydana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Brutal Legend

Osoby, które zdecydowały się na złożenia zamówienia przedpremierowego na grę Brutal Legend w sieci GameStop otrzymały wcześniejszy dostęp do dema w odsłonie zarówno na Xboksa 360, jak i PlayStation 3. Pozostali gracze przetestują je dopiero 24 września. Premiera pełnej wersji przygód Eddiego Riggsa odbędzie się w październiku.

Order of War

Dzisiaj swój europejski debiut zaliczyła strategia czasu rzeczywistego Order of War, autorstwa firmy Wargaming.net. Produkcja, której światowym wydawcą jest japońska korporacja Square Enix, oferuje możliwość wzięcia udziału w bitwach toczonych podczas II wojny światowej (przetestuj demo). Polska premiera zostanie zorganizowana 15 października.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09 - ilustracja #1

The Warlock of Firetop Mountain

Gra cRPG The Warlock of Firetop Mountain pochodząca z 1982 roku już w październiku zostanie wydana w odnowionej wersji na przenośną konsolę Nintendo DS. Za konwersję odpowiedzialna jest firma Big Blue Bubble. Produkcja otrzyma nową oprawę graficzną – stworzoną w pełnym 3D – oraz szereg innych dodatków. Na graczy czeka wiele starć z różnorodnymi potworami, około stu rodzajów broni, dziesiątki przedmiotów oraz możliwość wglądu do rozbudowanych statystyk. Gra powstaje w oparciu o markę Fighting Fantasy wymyśloną przez Steve’a Jacksona oraz Iana Livingstone’a, założycieli firmy Games Workshop.

Batman: Arkham Asylum

Zadebiutował pierwszy darmowy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Batman: Arkham Asylum. Insane Night Map Pack współtworzą dwa nowe wyzwania – Totally Insane oraz Nocturnal Hunter. DLC jest dostępne dla posiadaczy Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Zombie Apocalypse

W przyszłym tygodniu dojdzie do premiery strzelaniny Zombie Apolacypse, poinformowała firma Konami. Produkcja studia Nihilistic zastanie wydana na Xboksa 360 (23 września, 800 punktów MS) oraz PlayStation 3 (24 września, 9,99 dolarów/euro) w ramach serwisów dystrybucji cyfrowej Xbox Live Arcade i PlayStation Store.

Afrika

Firma Natsume ukończyła deweloping gry Afrika, w której uzyskamy możliwość odbycia fascynującej podróży po kontynencie afrykańskim. Światowy debiut produkcji przeznaczonej wyłącznie na konsolę PlayStation 3 odbędzie się 6 października.

Pirates of the Burning Sea

W drugim kwartale przyszłego roku dojdzie do premiery darmowego rozszerzenia Power & Prestige do produkcji MMOcRPG Pirates of the Burning Sea, poinformował deweloper, firma Flying Lab Software. Dodatek rozbuduje grę o nowe funkcje związane z ekonomią i zarządzaniem zdobycznymi portami.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Batman: Arkham Asylum, Modern Warfare 2) 18/09/09 - ilustracja #2

Yakuza 3

Firma SEGA ciągle rozważa możliwość wydania gry akcji Yakuza 3 w Stanach Zjednoczonych i, być może, w Europie. Dzieło, które zadebiutowało w Japonii w lutym bieżącego roku (i spotkało się z uznaniem krytyków), było jednym z tematów podjętych we wpisie Aarona Webbera z Sega of America opublikowanym na oficjalny blogu PlayStation.

CrimeCraft

Firma Vogster Entertainment, producent pecetowego MMO o tytule CrimeCraft wydanego 25 sierpnia w Stanach Zjednoczonych, potwierdziła nieoficjalne informacje o zwolnieniu sporej grupy pracowników. Powodem zmian jest restrukturyzacja, jaka nastąpiła po wydaniu w przeciągu trzech miesięcy dwóch produkcji – wspomnianego CrimeCrafta i Unbound Saga na PSP.

Blizzard

Ekipa Blizzarda, która stworzyła dla nas World of Warcraft, pracowała wcześniej nad nigdy nie wydanym RTS-em Nomad, traktującym o walkach z kosmitami. Do informacji dotarli redaktorzy serwisów Joystiq oraz Gamasutra.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Zapowiedź specjalnych zestawów z Xboksem 360 i Call of Duty: Modern Warfare 2 spowodowała, że niektórzy gracze zadali pytanie o możliwość wydania podobnej paczki, tyle że z PlayStation 3. Przedstawiciele Activision oznajmili jednak, że aktualnie nie mają w planach wprowadzenia do sklepów takowego produktu.

Namco Bandai

Firma Namco Bandai zaprezentowała listę gier, które pokaże w trakcie targów Tokyo Game Show 2009 (24-27 września). Znalazły się wśród nich: Tekken 6 (X360/PS3), Gundam VS Gundam Next Plus (PSP), Super Robot Taisen Neo (Wii), Macross Ultimate Frontier (PSP), Tales of Vesperia (PS3), Tales of Graces (Wii), Summon Night X: Tears Crown (DS), Blue Dragon (DS), .hack//Link (PSP), God Eater (PSP), Dragon Ball Raging Blast (PS3/X360), Naruto Shippuuden Narutimate Accel 3 (PSP), Idol Master Dearly Stars (DS), Queen’s Blade Spiral Chaos (PSP), Kimi ni Todoke: Sodateru Omoi (DS), Fullmetal Alchemist: Senaka wo Takuseshi Mono (PSP), Element Hunter (DS), Battle Spirits Kiseki no Hasha (PSP) oraz Kaiju Busters (DS).

World of Warcraft

Blizzard uruchomił europejską wersję serwisu World of Warcraft Faction Change, umożliwiającego wszystkim graczom zmianę strony konfliktu z Hordy na Sojusz i odwrotnie. Funkcję należy oczywiście wcześniej wykupić. Polecamy Wam zapoznanie się ze szczegółowym FAQ na temat opcji, z której można skorzystać po zalogowaniu się do konta.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Yoga

STORM: Frontline Nation

Star Ocean: The Last Hope

Dreamkiller X360

Dreamkiller PC

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Jillian Michaels' Fitness Ultimatum 2010

Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars

WET

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Konsole kontra PC - Resident Evil 5 Gramy!

Avatar: The Game - Z dziennika dewelopera

Trine

Blood Bowl

Maestro! Jump In Music

Football Superstars

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Squeeballs Party

Operation Flashpoint: Dragon Rising

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry