Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWii
Okładka Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars (Wii)
OkładkaTatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars (Wii)

Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars Wii

Dwuwymiarowa bijatyka, w której przeciwko sobie stają postacie z gier Capcomu oraz filmów anime Tatsunoko Production. W efektownych walkach biorą udział dwuosobowe drużyny.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars Premiera Wii

11grudnia2008

pudełko PL

29stycznia2010

producent: Eighting wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars

Cartoon Network: Punch Time Explosion

Super Smash Bros. Brawl

Guilty Gear XX Accent Core

Tatsunoko vs. Capcom to klasycznie wykonana dwuwymiarowa bijatyka, prezentująca dynamiczne starcia dwuosobowych drużyn. Produkcja ta początkowo zadebiutowała jedynie na automatach do gier, a za jej przygotowanie odpowiedzialne są osoby, które w przeszłości pracowały między innymi nad serią Bloody Roar.

Omawiana gra eksploatuje często wykorzystywany motyw stawiania naprzeciw siebie drużyn reprezentujących różne marki produktów. W tym przypadku mowa jest o postaciach znanych z gier Capcomu oraz filmów anime japońskiej firmy Tatsunoko Production. W skład drużyny Capcomu wchodzą między innymi wojownicy z serii jak Street Fighter, Darkstalkers, Mega Man, Onimusha, Lost Planet czy Rival Schools. Bohaterowie marki Tatsunoko to zaś osobistości znane z takich anime jak Gatchaman czy Neon Genesis Evangelion. W sumie do wyboru jest ponad dwudziestu różnych bohaterów, w tym kilku nowych, którzy nie pojawili się w wersji na automaty.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy jest bardzo pokaźny i obejmuje takie pozycje jak Arcade, Versus (walki jeden na jednego), Time Attack (ściganie się z upływającym czasem), Training (podnoszenie umiejętności gry wybraną postacią) czy Survival (walka o przeżycie dysponując pojedynczym paskiem zdrowia). Oprócz tego w programie zawarto kilkanaście prostych mini-gier zręcznościowych, powiązanych z konkretnymi wojownikami. Z myślą o wyjadaczach gatunku producent przygotował także wiele bonusowych materiałów. Są to między innymi remiksy znanych utworów muzycznych, ukryte postacie czy unikalne kostiumy wojowników.

System walki zakłada dowodzenie dwoma postaciami, pomiędzy którymi można się do woli przełączać. Dostępne ataki występują w trzech różnych wersjach (słabej, normalnej i silnej). Kluczem do sukcesu jest łączenie ich w bardziej złożone kombinacje ciosów oraz wyprowadzanie specjalnych uderzeń każdego wojownika. Oprócz tego możliwe jest stosowanie tzw. ataków łączonych, w których biorą udział dwie postaci z drużyny, zadając przeciwnikowi poważniejsze obrażenia.

Oprawa wizualna Tatsunoko vs. Capcom plasuje ten produkt w ścisłej czołówce dwuwymiarowych bijatyk, oferując płynną animację ruchów postaci, efektowne rozbłyski przy wyprowadzaniu uderzeń oraz starannie zaprojektowane tła.

 

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.