Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2WiiPSP
Okładka Samurai Shodown Anthology (PS2)
OkładkaSamurai Shodown Anthology (PS2)

Samurai Shodown Anthology

Zbiór siedmiu klasycznych dwuwymiarowych bijatyk od firmy SNK. Fabuła rozgrywa się w osiemnastowiecznej Japonii, a gracz przejmuje kontrolę nad tytułowymi samurajami.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Shodown Anthology Premiera

24mar2009

PS2 PSP

7kwi2009

Wii

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Samurai Shodown Anthology to zbiór siedmiu klasycznych dwuwymiarowych bijatyk firmy SNK. Zestaw ten przygotowano z myślą o posiadaczach konsol PlayStation 2, PSP oraz Nintendo Wii.

Cechą wspólną bijatyk z omawianego zbioru jest to, że ich akcja rozgrywa się w osiemnastowiecznej Japonii. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, gracz przejmuje kontrolę nad postaciami samurajów, przystępując do brutalnych walk na śmierć i życie. Każda z grywalnych postaci obdarzona jest specyficznymi dla siebie rodzajami ataków oraz preferuje określony styl walki.

Oto pełna lista gier wchodzących w skład omawianego zestawu:

Samurai Shodown – rok 1993

Samurai Shodown II – rok 1994

Samurai Shodown III: Blades of Blood – rok 1995

Samurai Shodown IV: Amakusa's Revenge – rok 1996

Samurai Shodown V – rok 2003

Samurai Shodown V Special – rok 2004

Samurai Shodown VI – rok 2005

W ramach ciekawostki warto zauważyć, iż dla szóstej odsłony tego cyklu jest to debiut w wersji anglojęzycznej. Do tej pory gra znana była bowiem wyłącznie mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni.

Miłośnicy serii mogą liczyć na wiele ukrytych bonusowych materiałów. Dostęp do tych sekretów uzyskuje się zazwyczaj w nagrodę za ukańczanie poszczególnych gier z zestawu. Wszystkie bijatyki wchodzące w skład tej kompilacji przeniesiono w niemal niezmienionej postaci. W szczególności dotyczy to oprawy audiowizualnej. Gracz widzi więc na ekranie słabo wykonane postaci, których animacje opierają się na wykorzystaniu sprite'ów. Zabawa cechuje się za to dynamicznym przebiegiem rozgrywki, a ponadto wzbogacana jest dopasowaną do prezentowanego okresu warstwą dźwiękową.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Shodown Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Shodown Anthology Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PS2
Wii
PSP