Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Def Jam: Fight for NY: The Takeover (PSP)
OkładkaDef Jam: Fight for NY: The Takeover (PSP)

Def Jam: Fight for NY: The Takeover PSP

Def Jam: Fight for NY: The Takeover to przedstawiciel brutalnych walk w rytmie hip-hopu. Idea rozgrywki, czyli fizyczna konfrontacja gwiazd rapu, pozostała nie zmieniona, fabuła gry przenosi nas jednak do okresu przed wydarzeniami znanymi z Def Jam: Vendetta.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Def Jam: Fight for NY: The Takeover Premiera PSP

28sierpnia2006

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Def Jam: Fight for NY: The Takeover

Tekken: Dark Resurrection

Mortal Kombat: Unchained

Dragon Ball Z: Shin Budokai

Def Jam: Fight for NY: The Takeover to najmłodszy członek rodziny brutalnych walk w rytmie hip-hopu, dostępnych do tej pory wyłącznie na konsolach stacjonarnych, tym razem przygotowany z myślą o posiadaczach PlayStation Portable. Idea rozgrywki, czyli fizyczna konfrontacja gwiazd hip-hopu, pozostała nie zmieniona, fabuła gry przenosi nas jednak do okresu przed wydarzeniami znanymi z Def Jam: Vendetta. Dowiadujemy się z niej m.in. w jaki sposób D-Mob wspiął się na szczyt i zaczął rządzić podziemnym światkiem Nowego Jorku.

Na rozgrywkę składa się szereg walk o rosnącym stopniu trudności, przetykanych przerywnikami filmowymi. Walki odbywają się m.in. w barach, klubach nocnych czy parkingach, a w lokacjach tych znajdujemy szereg interaktywnych elementów, które możemy wykorzystać do odniesienia zwycięstwa. Przeciwnika możemy na przykład przyprzeć do filaru bądź też popchnąć go w otaczający nas tłum widzów, którzy skutecznie przytrzymają na moment naszego oponenta. W grze zawarto 20 aren znanych z Def Jam: Fight for NY plus lokacje przygotowane specjalnie na potrzeby wersji PSP. W rolach zawodników ponownie wystąpili doskonale rozpoznawani reprezentanci nurtu hip-hop, m.in. Busta Rhymes, Lil' Kim, Sean Paul czy Snoop Dogg, w sumie ponad 40 osób. Możemy również stworzyć własnego zawodnika i wyposażyć go w różnorodne gadżety, chociażby ubrania marki Ecko, Rocawear czy Sean John.

Def Jam: Fight for NY: The Takeover podobnie jak swój pierwowzór oferuje 5 stylów walki - kickboxing, wrestling, street fighting, martial arts i submissions. Oprócz walki na gołe pięści możemy także wykorzystać w roli broni różnorodne obiekty podtykane nam przez widzów, na przykład kij baseballowy, który oprócz swoich ofensywnych właściwości uniemożliwia przeciwnikowi wykonanie niektórych technik, m.in. chwytu czy rzutu. Zaimplementowano również dość widowiskową możliwość "wspięcia" się na leżącego przeciwnika i bicia go dopóki nas nie strąci.

Twórcy gry przygotowali także szereg nowych animacji walk a także umieścili kamerę znacznie bliżej akcji, co stało się możliwe dzięki ograniczeniu ilości walczących zawodników - teraz walki odbywają się wyłącznie jeden-na-jednego. Oprócz trybu rozgrywki dla jednego gracza, gra oferuje także możliwość zmierzenia się z innymi graczami w trybie multiplayer.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Def Jam: Fight for NY: The Takeover

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Def Jam: Fight for NY: The Takeover Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB