Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPPS2
Okładka WWE SmackDown! vs. Raw 2006 (PSP)

WWE SmackDown! vs. Raw 2006

Kolejny tytuł podejmujący tematykę wrestlingu. Do wyboru kilkuset prawdziwych zawodników, reprezentujących tytułowe organizacje WWE. Gra posiada wyjątkowo rozbudowany tryb singleplayer oraz równie udany multiplayer.

Sportowe | wrestling | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka WWE SmackDown! vs. Raw 2006 (PSP)

producent: Yuke's

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

11lis2005

PS2

12gru2005

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown! vs. Raw 2006 to oficjalna kontynuacja wydanej pod koniec 2004 roku gry akcji. Podobnie jak wcześniej, mamy do czynienia z tytułem podejmującym tematykę wrestlingu, sportu szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Za opublikowanie omawianej pozycji odpowiedzialny jest koncern THQ, który w przeszłości wydał już co najmniej kilkanaście różnych pozycji z tego gatunku. Co ciekawe, edycja 2006 oprócz konsoli PlayStation 2 trafiła także na przenośny handheld firmy Sony. Przebieg rozgrywki w przypadku obu pozycji jest bardzo zbliżony.

Opisywany tytuł, podobnie zresztą jak jego poprzednik, oferuje możliwość wcielenia się w jednego z kilkuset najpopularniejszych wrestlerów, znanych z telewizyjnych programów WWE RAW oraz WWE SmackDown!. W omawianej produkcji możemy pokierować tak znanymi osobistościami jak Ric Flair, Booker T, Batista, The Undertaker, Kurt Angle, John Cena, Orlando Jordan, HBK Shawn Michaels, Chris Benoit, Kane, Chris Jericho, Carlito, czy Edge.

Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery. W omawianej produkcji składa się on z dwóch zróżnicowanych sezonów, w trakcie których do rozegrania jest kilkaset pojedynków. Podobnie jak w innych grach z serii WWE, możemy stworzyć własną postać wrestlera, bądź też wybrać jednego z gotowych zawodników. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, iż lepsze postaci odblokowywane są w miarę postępów w rozgrywce. Autorzy gry przygotowali wiele różnych typów pojedynków. Oprócz tradycyjnych walk jeden na jednego możemy brać udział w starciach z serii Buried-Alive, w których przegrany ląduje w trumnie, czy zawodach Bull Rope, w których zawodnicy są związani, a ich zadaniem jest podświetlanie znajdujących się w rogach ringu lamp. Edycja 2006 doczekała się ulepszonego modelu sterowania postaciami wrestlerów. Na uwagę zasługuje między innymi zaimplementowanie współczynnika staminy, obrazującego poziom zmęczenia poszczególnych zawodników.

Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Na szczególne wyrazy uznania zasługują oczywiście postaci wrestlerów. Omawiana produkcja posiada pełnoprawny tryb multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 660 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown! vs. Raw 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe WWE SmackDown! vs. Raw 2006

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Zapowiedziano grę WWE SmackDown vs. Raw 2008

wiadomość31 marca 2007

Gry z serii WWE SmackDown vs. Raw zostały okrzyknięte przez fanów najlepszymi produkcjami traktującymi o wrestlingu. Trudno się więc dziwić, że ich wydawca, THQ, nie chce zabijać kury, która znosi złote jajka i rokrocznie inwestuje w nową odsłonę. Nie inaczej będzie w tym roku. Ogłoszono właśnie prace nad grą WWE SmackDown vs. Raw 2008, która trafi aż na sześć platform sprzętowych.

Długość loadingów na PSP przeanalizowana

wiadomość20 października 2006

Długie loadingi od początku były zmorą przenośnej konsoli PSP. Serwis Gamespot postanowił przetestować, jak dokładnie ta sprawa wygląda. W tym celu przeanalizował ponad osiemdziesiąt gier. Wyniki są nader interesujące.

Smackdown vs. Raw 2006 w sądzie - THQ na ławie oskarżonych

wiadomość21 września 2006

Fanom wrestlingu nie trzeba przedstawiać serii gier wydawanych przez THQ. Ubiegłoroczny Smackdown! vs. Raw 2006, został okrzyknięty przez wielu najlepszą grą wrestlingową, jaka do tej pory się ukazała. Wraz z sukcesem przychodzą pieniądze, a w Ameryce jest tak, że gdzie są pieniądze tam i pozwy się znajdą. Nie inaczej jest w przypadku produkcji THQ.

Wstrzymano prace nad grą WWE SmackDown! vs. RAW 2007 w wersji na PlayStation 3
Wstrzymano prace nad grą WWE SmackDown! vs. RAW 2007 w wersji na PlayStation 3

wiadomość24 lipca 2006

Zapowiedziana w marcu najnowsza odsłona cyklu WWE SmackDown! vs. RAW nie ukaże się w wersji na konsolę PlayStation 3 – takie oto wieści płyną z niemieckiego oddziału firmy THQ, która odpowiada za opublikowanie gry na rynku.

Wrestling nowej generacji - WWE SmackDown! vs. Raw 2007

wiadomość31 marca 2006

Ostatnio opublikowana odsłona słynnego cyklu WWE SmackDown! vs. Raw była oznaczona symbolem 2006 i zadedykowana wyłącznie konsolom z rodziny PlayStation (konkretnie PS2 i PSP). Natomiast zapowiedziana właśnie kolejna część serii, nosząca numer 2007, zostanie wydana na czterech różnych platformach sprzętowych z których dwie reprezentować będą nową generację.

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Cyc25

game _hunter

Gorn221

PS2
PSP