Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PSP
Okładka WWE SmackDown! vs. Raw 2006 (PS2)
OkładkaWWE SmackDown! vs. Raw 2006 (PS2)

WWE SmackDown! vs. Raw 2006

Kolejny tytuł podejmujący tematykę wrestlingu. Do wyboru kilkuset prawdziwych zawodników, reprezentujących tytułowe organizacje WWE. Gra posiada wyjątkowo rozbudowany tryb singleplayer oraz równie udany multiplayer.

Sportowe | wrestling | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown! vs. Raw 2006 Premiera

11lis2005

PS2

12gru2005

PSP

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

WWE SmackDown! vs. Raw 2006 to oficjalna kontynuacja wydanej pod koniec 2004 roku gry akcji. Podobnie jak wcześniej, mamy do czynienia z tytułem podejmującym tematykę wrestlingu, sportu szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Za opublikowanie omawianej pozycji odpowiedzialny jest koncern THQ, który w przeszłości wydał już co najmniej kilkanaście różnych pozycji z tego gatunku. Co ciekawe, edycja 2006 oprócz konsoli PlayStation 2 trafiła także na przenośny handheld firmy Sony. Przebieg rozgrywki w przypadku obu pozycji jest bardzo zbliżony.

Opisywany tytuł, podobnie zresztą jak jego poprzednik, oferuje możliwość wcielenia się w jednego z kilkuset najpopularniejszych wrestlerów, znanych z telewizyjnych programów WWE RAW oraz WWE SmackDown!. W omawianej produkcji możemy pokierować tak znanymi osobistościami jak Ric Flair, Booker T, Batista, The Undertaker, Kurt Angle, John Cena, Orlando Jordan, HBK Shawn Michaels, Chris Benoit, Kane, Chris Jericho, Carlito, czy Edge.

Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery. W omawianej produkcji składa się on z dwóch zróżnicowanych sezonów, w trakcie których do rozegrania jest kilkaset pojedynków. Podobnie jak w innych grach z serii WWE, możemy stworzyć własną postać wrestlera, bądź też wybrać jednego z gotowych zawodników. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, iż lepsze postaci odblokowywane są w miarę postępów w rozgrywce. Autorzy gry przygotowali wiele różnych typów pojedynków. Oprócz tradycyjnych walk jeden na jednego możemy brać udział w starciach z serii Buried-Alive, w których przegrany ląduje w trumnie, czy zawodach Bull Rope, w których zawodnicy są związani, a ich zadaniem jest podświetlanie znajdujących się w rogach ringu lamp. Edycja 2006 doczekała się ulepszonego modelu sterowania postaciami wrestlerów. Na uwagę zasługuje między innymi zaimplementowanie współczynnika staminy, obrazującego poziom zmęczenia poszczególnych zawodników.

Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Na szczególne wyrazy uznania zasługują oczywiście postaci wrestlerów. Omawiana produkcja posiada pełnoprawny tryb multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 661 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown! vs. Raw 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE SmackDown! vs. Raw 2006 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
PSP