Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSPPS2GCNXBOX
Okładka Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects (PSP)

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts.

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | na 2 osoby | Marvel Comics

Okładka Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects (PSP)

data premiery gry:

20wrz2005

PS2 XBOX GCN

4paź2005

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts. Program opowiada o perypetiach nowej grupy super-bohaterów o nazwie The Imperfects („Niedoskonali”), którzy stają do walki przeciwko największym postaciom z komiksów firmy Marvel.

Program oddaje graczom do dyspozycji kilkunastu bohaterów, którzy stają do walki na specjalnie przygotowanych arenach. Po stronie Marvela stają najpopularniejsze postacie, jakie przez lata gościły na kartach komiksów, m.in. miotacz pajęczyn Spider-Man, zakuty w umożliwiającą latanie zbroję Iron Man, wyposażony w kamienną skórę The Thing (członek grupy Fantastic Four), czy uzbrojony w śmiercionośne ostrza Wolverine (członek grupy X-Men). W drugim narożniku zobaczymy całkowicie nowych bohaterów, reprezentujących firmę Electronic Arts. Wszyscy premierowi zawodnicy zostali przygotowani przez najlepszych autorów pracujących dla koncernu Marvel.

Każdy z bohaterów korzysta z właściwych sobie technik zadawania uderzeń oraz kombosów. Oczywiście większość ciosów jest charakterystyczna dla mocy, którą dana postać reprezentuje, przykładowo Spider-Man często skorzysta ze swojej sieci oraz możliwości chodzenia po ścianach, natomiast Wolverine atakuje wymyślnymi kombinacjami uderzeń z pomocą adamentowych pazurów. Areny zostały tak zaprojektowane, aby charakterystyczne dla nich postaci mogły skorzystać z ich dodatkowych atutów. „Domem” Człowieka Pająka jest np. dach budynku Daily Bugle (gazety dla której pracuje Peter Parker), gdzie ów jegomość może do woli przeprowadzać ataki z powietrza. Ważnym elementem wszystkich lokacji jest również możliwość niszczenia obiektów w nich występujących, lub wykorzystanie ich do ataku.

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects charakteryzuje się ładną, trójwymiarową oprawą wizualną. Walka jest bardzo dynamiczna, co z pewnością zadowoli nie tylko wielbicieli amerykańskich komiksów o super-bohaterach, ale również entuzjastów tradycyjnych gier walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 292 głosów czytelników.

Gry podobne do Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Klasyfikacja PEGI Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Electronic Arts wyda drugą część Marvel Nemesis, a Activsion grę Spider-Man Trilogy

wiadomość9 listopada 2006

Po przeanalizowaniu ostatnich wiadomości płynących z obozu Marvel Enterprises można dojść do słusznego wniosku, że udziały koncernu Activision w temacie tworzenia gier o komiksowych super-bohaterach zostały znacznie zmniejszone. Niedawno firma ta utraciła prawa do produkcji programu traktującego o przygodach Iron Mana, a także do nowej odsłony cyklu Fantastic 4...

Pozostali superbohaterowie Marvela nie gorsi niż X-Meni

wiadomość21 września 2005

X-Men Legends II to nie jedyny tytuł z superbohaterami Marvela w rolach głównych, który trafił dzisiaj na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych. Jak podały firmy Nihilistic Software oraz Electronic Arts, identyczna sytuacja miała również miejsce w przypadku bijatyki Marvel Nemesis: Rise of The Imperfects.

Komiksowi weterani pracują przy Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects
Komiksowi weterani pracują przy Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

wiadomość18 lipca 2005

Firma Marvel nie tylko użyczyła licencji na używanie wizerunków swoich flagowych, komiksowych superbohaterów w nadchodzącej bijatyce o nazwie Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects, ale także bardzo mocno angażuje się w proces tworzenia gry. Ostatnio, do zespołu developerskiego pracującego nad tą konsolową produkcją dołączyło dwóch znanych, komiksowych weteranów.

PS2
XBOX
GCN
PSP