Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2PSPGCNXBOX
Okładka Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects (PS2)
OkładkaMarvel Nemesis: Rise of the Imperfects (PS2)

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts.

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | na 2 osoby | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Premiera

20wrz2005

PS2 XBOX GCN

4paź2005

PSP

Gry podobne do Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Tekken 5

Marvel: Ultimate Alliance 2

Soulcalibur III

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects to gra akcji, która powstała z inicjatywy koncernu Electronic Arts. Program opowiada o perypetiach nowej grupy super-bohaterów o nazwie The Imperfects („Niedoskonali”), którzy stają do walki przeciwko największym postaciom z komiksów firmy Marvel.

Program oddaje graczom do dyspozycji kilkunastu bohaterów, którzy stają do walki na specjalnie przygotowanych arenach. Po stronie Marvela stają najpopularniejsze postacie, jakie przez lata gościły na kartach komiksów, m.in. miotacz pajęczyn Spider-Man, zakuty w umożliwiającą latanie zbroję Iron Man, wyposażony w kamienną skórę The Thing (członek grupy Fantastic Four), czy uzbrojony w śmiercionośne ostrza Wolverine (członek grupy X-Men). W drugim narożniku zobaczymy całkowicie nowych bohaterów, reprezentujących firmę Electronic Arts. Wszyscy premierowi zawodnicy zostali przygotowani przez najlepszych autorów pracujących dla koncernu Marvel.

Każdy z bohaterów korzysta z właściwych sobie technik zadawania uderzeń oraz kombosów. Oczywiście większość ciosów jest charakterystyczna dla mocy, którą dana postać reprezentuje, przykładowo Spider-Man często skorzysta ze swojej sieci oraz możliwości chodzenia po ścianach, natomiast Wolverine atakuje wymyślnymi kombinacjami uderzeń z pomocą adamentowych pazurów. Areny zostały tak zaprojektowane, aby charakterystyczne dla nich postaci mogły skorzystać z ich dodatkowych atutów. „Domem” Człowieka Pająka jest np. dach budynku Daily Bugle (gazety dla której pracuje Peter Parker), gdzie ów jegomość może do woli przeprowadzać ataki z powietrza. Ważnym elementem wszystkich lokacji jest również możliwość niszczenia obiektów w nich występujących, lub wykorzystanie ich do ataku.

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects charakteryzuje się ładną, trójwymiarową oprawą wizualną. Walka jest bardzo dynamiczna, co z pewnością zadowoli nie tylko wielbicieli amerykańskich komiksów o super-bohaterach, ale również entuzjastów tradycyjnych gier walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 292 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
PSP