Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2GCN
Okładka Mortal Kombat: Deception (XBOX)
OkładkaMortal Kombat: Deception (XBOX)

Mortal Kombat: Mystyfication

Mortal Kombat: Deception

Mortal Kombat: Deception to przygotowana z myślą o możliwościach technicznych konsol szóstej generacji widowiskowa bijatyka, za którą odpowiada zespół deweloperski firmy Midway Games.

Akcji | na 2 osoby | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Kombat: Mystyfication Premiera

4paź2004

PS2 XBOX GCN

producent: Midway Games wydawca: Midway Games wydawca PL: Electronic Arts Polska

Gry podobne do Mortal Kombat: Mystyfication

Dead or Alive 3

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Dead or Alive Ultimate

„Mortal Kombat: Deception” (inna nazwa to „Mortal Kombat: Mystyfication”) to kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk, przygotowana z myślą o posiadaczach konsol nowej generacji. Oprócz klasycznej drabinki z różnymi przeciwnikami do pokonania, developer przygotował masę innych opcji, uatrakcyjniających rozgrywkę. Możemy na przykład zagrać w szachy z postaciami z gry czy wirtualne puzzle, jak również zajrzeć do krypty (bonusy, profile postaci, nowe stroje, ukryte postacie, etc.).

Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się jednak opcja Konquest, w której wcielamy się w młodego chłopca o imieniu Shujinko. Przygodę zaczynamy w małym miasteczku, gdzie - jako uczeń Bo'Rai Cho - przyswajamy sobie podstawy walki. Dopiero po jakimś czasie Shujinko opuszcza to miejsce i udaje się w daleką podróż, na trasie której spotka większość bohaterów Mortal Kombat, uczy się nowych technik oraz zbiera potrzebne doświadczenie (drobne elementy role-playing w stylu awansu na kolejne poziomy). Co ciekawe, w trybie Konquest wydarzenia obserwowane są głównie z perspektywy TPP (zza pleców postaci).

Podczas rozgrywki mamy do wyboru 24 wojowników (12 dostępnych jest od początku rywalizacji, zaś kolejny tuzin odkrywamy w miarę osiągniętych postępów). Oto lista podstawowych fighterów: Scorpion, Mileena, Baraka, Sub-Zero, Kabal, Ermac, Nightwolf, Bo'Rai Cho, Ashrah, Dairou, Kobra, oraz Darrius. Oczywiście wszystkie postacie mogą poszczycić się sporym wachlarzem różnorodnych ciosów (weterani cyklu dostali kilka nowych uderzeń), włączając w to efektowne sekwencje kończące walkę (Fatality).

Pod względem graficznym, „Mortal Kombat: Deception” stanowi spory krok naprzód w porównaniu z „MK: Deadly Alliance”. Na modele postaci przypada mnóstwo poligonów, widać również starania twórców jeżeli chodzi o zachowanie realizmu podczas wykonywania „zwykłych” ciosów. Walki odbywają się w pełnym trójwymiarze, sporo lokacji jest interaktywnych (kilka poziomów, niszczenie otoczenia, itp.). Pojedynki uprzyjemnia ścieżka dźwiękowa, utrzymana w klimacie serii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 688 głosów czytelników.

Mortal Kombat: Mystyfication cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat: Mystyfication

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mortal Kombat: Mystyfication Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adapter
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • zestaw Xbox Live
PS2
XBOX
GCN