Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 14:27

autor: Hed

Uncharted 2 najlepszą grą tegorocznych targów E3

Pojawiły się wyniki nagród za najlepsze gry prezentowane na tegorocznych targach E3, przyznawane przez obecnych na miejscu dziennikarzy i przedstawicieli branży. Główną nagrodę otrzymał tytuł Uncharted 2, który jest tworzony przez studio Naughty Dog. Dzieło triumfowało też w kilku innych kategoriach. Za najoryginalniejszą produkcję uznano Scribblenauts, czyli grę przeznaczoną na DS-a.

Pojawiły się wyniki nagród za najlepsze gry prezentowane na tegorocznych targach E3, przyznawane przez obecnych na miejscu dziennikarzy i przedstawicieli branży. Główną nagrodę otrzymał tytuł Uncharted 2, który jest tworzony przez studio Naughty Dog. Dzieło triumfowało też w kilku innych kategoriach. Za najoryginalniejszą produkcję uznano Scribblenauts, czyli grę przeznaczoną na DS-a.

O Scribblenauts, produkowanym przez studio 5TH Cell, nie słyszeliśmy wiele w Polsce. Takiego problemu nie ma na pewno z Uncharted 2: Among Thieves. Drugie przygody Nathana Drake’a zrobiły duże wrażenie. Na konferencji Sony pokazano widowiskowy film przedstawiający potyczkę z helikopterem. Tytuł uznano także za najlepszą grę konsolową targów oraz najlepszą grę w kategorii akcja/przygoda.

W przypadku komputerów osobistych spodobał się natomiast szczególnie tytuł MMO Star Wars: The Old Republic, którym zajmuje się oczywiście BioWare. W kategorii najlepszej gry akcji zwyciężył natomiast Modern Warfare 2, czyli kontynuacja sporego hitu Infinity Ward. Mass Effect 2 został uznany za najciekawszą produkcję RPG. Nagrodę otrzymał także Supreme Commander 2 (najlepsza strategia).

Split/Second to wyścigi, które spodobały się dziennikarzom najbardziej. W kategorii sportowej wrażenie zrobił Fight Night Round 4, a najlepszą bijatyką okazała się Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars. Najciekawszą produkcją casualowo-logiczną został DJ Hero. Nagrodę otrzymał też Left 4 Dead 2 (w kategorii rozgrywki sieciowej). Wrażenie zrobiła zapowiedź Project Natal (najlepszy sprzęt/urządzenie).

Powyższe wyniki opierają się oczywiście na opinii dziennikarzy, którzy w większość tytułów mieli okazję zagrać, obejrzeć lub przynajmniej rozmawiać z ich twórcami. Na łamach serwisu gry-online.pl opublikowaliśmy dwa podobne rankingi. W pierwszym możecie przejrzeć 25 najciekawszych materiałów z targów E3 zdaniem czytelników. Drugi tekst stanowi błyskawiczny przegląd najlepszych gier E3 2009.

Uncharted 2 najlepszą grą tegorocznych targów E3 - ilustracja #1

Najlepsze gry targów E3 zdaniem dziennikarzy (E3 Game Critics Awards):

 • Najlepsza gra targów: Uncharted 2: Among Thieves (Naughty Dog/Sony Computer Entertainment America, PlayStation 3)
 • Oryginalna gra: Scribblenauts (5TH Cell/Warner Bros Interactive Entertainment, Nintendo DS)
 • Najlepsza gra konsolowa: Uncharted 2: Among Thieves (Naughty Dog/Sony Computer Entertainment America, PlayStation 3)
 • Najlepsza gra pecetowa: Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin/LucasArts)
 • Najlepsza gra na konsole przenośne: Scribblenauts (5TH Cell/Warner Bros Interactive Entertainment, Nintendo DS)
 • Najlepszy sprzęt/urządzenie: Project Natal (Microsoft, Xbox 360)
 • Najlepsza gra akcji: Modern Warfare 2 (Infinity Ward/Activision, PlayStation 3, Xbox 360, PC)
 • Najlepsza gra akcja/przygoda: Uncharted 2: Among Thieves (Naughty Dog/Sony Computer Entertainment America, PlayStation 3)
 • Najlepsza produkcja RPG: Mass Effect 2 (BioWare/Electronic Arts, Xbox 360, PC)
 • Najlepsze wyścigi: Split/Second (Black Rock/Disney Interactive Studios, PlayStation 3, Xbox 360, PC)
 • Najlepsza gra sportowa: Fight Night Round 4 (EA Canada/EA Sports, PlayStation 3, Xbox 360)
 • Najlepsza bijatyka: Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars (Eighting/Capcom, Nintendo Wii)
 • Najlepsza strategia: Supreme Commander 2 (Gas Powered Games/Square-Enix, Xbox 360, PC)
 • Najlepsza gra casualowa-puzzle: DJ Hero (Freestyle/Red Octane/Activision, PlayStation 3, Xbox 360, Wii)
 • Najlepszy tryb sieciowy: Left 4 Dead 2 (Valve/EAP, Xbox 360, PC)
gry