Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Supreme Commander 2 (PC)

Supreme Commander 2

Supreme Commander 2 to druga odsłona utrzymanej w klimatach science-fiction RTS-owej serii, autorstwa deweloperów ze studia Gas Powered Games.

Strategiczne | science fiction | RTS

Okładka Supreme Commander 2 (PC)

data premiery gry:

2mar2010

PC

16mar2010

X360

Supreme Commander 2 to kontynuacja znanej strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez studio Gas Powered Games. Firma jest odpowiedzialna za opracowanie także takich dzieł jak: Demigod, Dungeon Siege, czy Space Siege.

W drugiej odsłonie serii Supreme Commander, wydanej w 2007 roku na pecety i później na Xboksa 360, powracamy do świata, w którym konflikty rozwiązuje się między innymi przy wykorzystaniu wielkich, doskonale wyposażonych machin kroczących, czyli mechów oraz czołgów, pojazdów latających i innego ciężkiego sprzętu.

Fabuła podejmuje dalsze losy trzech frakcji przedstawionych w pierwowzorze. Po zakończeniu konfliktu z poprzedniej odsłony serii, United Earth Federation, Cybranie i zakon Illuminati zawarli pokój i wspólnie utworzyli organizację o nazwie Colonial Defense Coalition. 25 lat później prezydent CDC zostaje zamordowany i żadna z frakcji nie przyznaje się do popełnienia tej zbrodni. Tak wybucha kolejna wojna - przemysł produkujący armię rusza na nowo, a przyjaźnie i sojusze ponownie muszą zostać zweryfikowane. W grze pojawia się wiele elementów z części pierwszej, chociaż autorzy wprowadzili również sporo modyfikacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 514 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Supreme Commander 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Supreme Commander 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Supreme Commander 2 - recenzja gry
Supreme Commander 2 - recenzja gry

Recenzja 25 marca 2010, 10:27

Ktoś może powiedzieć, że to logiczne – mniejsza skala, mniej rzeczy, które strzelają daleko. Ale co powiecie na fakt, że samych jednostek jest dużo mniej? Pamiętacie z pierwszej części, że mieliśmy trzy poziomy większości budynków. Najpierw budowaliśmy małe ekstraktory masy, małe elektrownie i fabryki pierwszego poziomu, w których budowaliśmy podstawowe czołgi i małe roboty. Wraz z naszym rozwojem ulepszaliśmy fabryki i budowaliśmy lepsze jednostki, co pociągało za sobą konieczność ulepszenia ekstraktorów i budowy większych fabryk.

PC
X360