Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWiiPS2
Okładka Guilty Gear XX Accent Core (Wii)
OkładkaGuilty Gear XX Accent Core (Wii)

Guilty Gear XX Accent Core

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk, stworzonej przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł jest rozszerzoną wersją gry Guilty Gear XX, która ukazała się w 2002 roku na konsoli PlayStation 2.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guilty Gear XX Accent Core Premiera

30maj2007

PS2

15paź2007

Wii

Guilty Gear XX Accent Core to kolejna odsłona znanej serii dwuwymiarowych bijatyk, powstałych w japońskim studiu Arc Sytem Works, od lat specjalizującym się w tym gatunku. Tytuł jest odświeżoną, poprawioną i rozszerzoną wersją Guilty Gear XX, które zadebiutowało na PlayStation 2 w 2002 roku.

Podstawy modelu rozgrywki Guilty Gear są proste do opanowania i to nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z bijatykami. Warto zaznaczyć jednak, że osiągnięcie mistrzostwa może zająć wiele miesięcy wytężonej pracy. Każda ze zróżnicowanych postaci dysponuje potężnym zasobem ruchów i ataków specjalnych. Ich wykonanie wymaga często nie tylko zapamiętania skomplikowanych kombinacji przycisków, ale także refleksu, ponieważ akcje mogą być łatwo przerwane lub skontrowane przez przeciwnika.

Możemy walczyć zarówno z drugą osobą, jak i zmierzyć się z przeciwnikami sterownymi przez AI. Podstawowy tryb rozgrywki to standardowy Arcade, w którym stajemy do serii pojedynków z kolejnymi postaciami, poznając równocześnie ich motywacje oraz fabułę przygotowaną przez twórców. Oprócz tego do dyspozycji mamy tryb VS CPU, gdzie wybieramy postać sterowaną przez AI oraz ustalamy zasady i ilość walk, a także dwa tryby wytrzymałościowe: M.O.M oraz Survival. W pierwszym, gracze zbierają medale/punkty, otrzymywane za wyprowadzenie w stronę przeciwnika udanych ciosów. W drugim walczymy z niekończącą się falą coraz silniejszych i bardziej wymagających przeciwników, dysponując jednym paskiem zdrowia. Tak więc, im więcej pokonamy oponentów i dłużej pozostaniemy przy życiu tym nasz ostateczny wynik będzie lepszy. Na koniec warto wspomnieć o opcji treningu, dzięki której przetestujemy rozgrywkę poszczególnymi postaciami. Jeżeli chcemy ustalimy w nim nie tylko arenę zmagań, ale także siłę oraz zachowanie walczących z nami bohaterów.

Na oprawę graficzną tytułu składają się ręcznie rysowane i animowane dwuwymiarowe sprite`y postaci, z których słynie Arc Sytem Works oraz pełne detalów tła. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, zawierająca utwory heavymetalowe oraz rockowe, nawiązujące do klasycznych przebojów tych gatunków muzyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear XX Accent Core

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PS2