Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2012, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Humble Bundle Mojam, Assassin's Creed Revelations, 3DS) 20/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży 3DS-a w Japonii, kolejnym dodatku DLC do gry Assassin's Creed Revelations, finansowym sukcesie akcji Humble Bundle Mojam oraz zwolnieniach pracowników studia Starbreeze.

Sequence

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sequence. Dzieło zespołu Iridium Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Assassin’s Creed Revelations

Klienci sklepu internetowego GameStop otrzymali wiadomości e-mail z informacją, że 28 lutego ukaże się kolejny dodatek DLC do gry Assassin’s Creed Revelations. Rozszerzenie Lost Archive miałoby kosztować 14,99 dolarów lub 1600 punktów Microsoftu. Są to niepotwierdzone informacje, ale całkiem możliwe, że chodzi o nowe przygody Desmonda, o których spekulowaliśmy kilka dni temu.

Nintendo 3DS

Firma Nintendo ogłosiła, że w ciągu roku od premiery 3DS-a sprzedano 5 milionów sztuk tej platformy sprzętowej w samej Japonii. Tym samym jest to najszybciej rozchodząca się konsola w Kraju Kwitnącej Wiśni. Barierę 5 milionów w tym kraju przekroczyła dokładnie w 52 tygodnie, podczas gdy pierwszy DS potrzebował na to 56 tygodni, a GameBoy Advance – 58 tygodni.

Wieści ze świata (Humble Bundle Mojam, Assassin's Creed Revelations, 3DS) 20/2/12 - ilustracja #1

Humble Bundle Mojam

Dzięki wspólnej akcji Humble Bundle Mojam zebrano łącznie ponad 458 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną przekazane wyłącznie na cele charytatywne, a wszyscy wpłacający otrzymają trzy gry, które zostały stworzone w trakcie trwania 60-godzinnego maratonu przez studia Mojang (Minecraft), Oxeye (Cobalt) oraz Wolfire (Overgrowth).

Starbreeze

Szwedzkie studio Starbreeze zwolniło 25 pracowników. Na takie posunięcie zdecydowano się tuż po ukończeniu prac nad grą Syndicate, która zadebiutuje 24 lutego w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Guilty Gear XX Accent Core Plus

Studio Arc System Works zapowiedziało grę Guilty Gear XX Accent Core Plus, która ukaże się w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live. Jest to rozszerzona wersja bijatyki wydanej w 2007 roku na PlayStation 2 oraz Wii, wzbogacona m.in. o tryb sieciowy. Na razie produkcja została zapowiedziana jedynie na japoński rynek, ale jest całkiem prawdopodobne, że stanie się dostępna także dla europejskich użytkowników wspomnianych serwisów cyfrowej dystrybucji.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: