Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 09:15

autor: Sarge

Będzie dodatek DLC do gry Assassin’s Creed Revelations z Desmondem w roli głównej?

Wszystko wskazuje na to, że firma Ubisoft wyda dodatek DLC do trybu dla jednego gracza w grze Assassin's Creed Revelations, prawdopodobnie wprowadzający kolejne przygody Desmonda. Wydawca być może szykuje też specjalną edycję produkcji ze wszystkimi wydanymi dotychczas rozszerzeniami.

Posiadacze gry Assassin’s Creed Revelations najprawdopodobniej doczekają się dodatku DLC przeznaczonego do trybu dla jednego gracza. Wskazują na to nowe Osiągnięcia opublikowane na stronie internetowej Xbox360Achievements.

Opisy poszczególnych wyzwań wskazują na to, że może chodzić o kolejne przygody Desmonda, który epizodycznie pojawiał się w podstawowej wersji gry. Niektóre Osiągnięcia (Jump they say, Save yourself) skupiają się bowiem na platformowych elementach rozgrywki, których nie brakowało w trakcie przechodzenia etapów z Desmondem w roli głównej.

Będzie dodatek DLC do gry Assassin’s Creed Revelations z Desmondem w roli głównej? - ilustracja #1

Jeden z użytkowników strony Xbox360Achievements zauważył, że dwie misje Desmonda nie były aktywne w produkcji studia Ubisoft Montreal. Możliwe więc, że zostaną udostępnione w formie rozszerzenia. Treść nowych Osiągnięć wskazuje na to, że całość z pewnością będzie stanowić rozwinięcie trybu dla jednego gracza.

Dotychczas twórcy udostępniali dodatki DLC przeznaczone dla miłośników potyczek sieciowych. Ancestors Character Pack wprowadzał cztery dodatkowe postacie, z kolei Mediterranean Traveler Map Pack to pakiet sześciu map do multiplayera. Rozszerzenie samotnej przygody byłoby więc ciekawą, przez wielu fanów zapewne pożądaną odskocznią.

Assassin’s Creed Revelations: Ottoman Edition

Ostatnio brytyjska sieć sklepów GAME umieściła w swojej ofercie grę Assassin’s Creed Revelations: Ottoman Edition. Na zaprezentowanej okładce znalazł się napis, z którego wynika, że wydanie “zawiera darmowe DLC”. Z kolei na stronie AWX widniała jego data premiery, wskazująca na 16 marca. Oba wpisy szybko zostały usunięte.

Będzie dodatek DLC do gry Assassin’s Creed Revelations z Desmondem w roli głównej? - ilustracja #2

Firma Ubisoft na razie niczego nie komentuje. Jest jednak całkiem prawdopodobne, że Assassin’s Creed Revelations: Ottoman Edition to specjalna wersja znanej gry, wbogacona o wydane dotychczas dodatki DLC. Podobny ruch zastosowano swego czasu w przypadku odsłony Assassin’s Creed: Brotherhood, gdy w marcu 2011 roku ukazała się edycja o podtytule Da Vinci Edition.

Assassin’s Creed Revelations to kolejna część popularnej serii firmy Ubisoft, która zadebiutowała na rynku pod koniec ubiegłego roku. W naszym kraju została wydana przez rodzimy oddział Ubisoft w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Wczoraj poznaliśmy datę premiery Assassin’s Creed III – pełnoprawnej, trzeciej części cyklu z nowym głównym bohaterem.