Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 09:00

autor: Maciej Śliwiński

Plany wydawnicze Nintendo na najbliższe miesiące

W specjalnej informacji prasowej przesłanej do mediów, Nintendo zaprezentowało swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał 2010 roku, dotyczące amerykańskiego rynku. Oferta na konsole tej firmy poszerzy się o kilka nowych gier, dostępne będą również kontrolery do Wii w nowych kolorach.

W specjalnej informacji prasowej przesłanej do mediów, Nintendo zaprezentowało swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał 2010 roku, dotyczące amerykańskiego rynku. Oferta na konsole tej firmy poszerzy się o kilka nowych gier, dostępne będą również kontrolery do Wii w nowych kolorach.

W połowie stycznia do sklepów trafi między innymi Glory of Heracles, produkcja RPG przeznaczona dla posiadaczy przenośnych konsoli Nintendo DS, osadzona w świecie greckiej mitologii. Przygody Herkulesa na handhelda Nintendo napisał Kazushige Nojima, znany choćby z pracy przy sławnej serii Final Fantasy.

Plany wydawnicze Nintendo na najbliższe miesiące - ilustracja #1

Kolejną ważna grą od Nintendo debiutującą w styczniu będzie Tatsunoko VS. Capcom: Ultimate All-Stars, następny tytuł wpisujący się w serię VS. Nowościami w przypadku tej produkcji ma być między innymi możliwość gry przez internet z przeciwnikami z całego świata. Dla posiadaczy innych konsol niż Wii, mamy jednak przykrą niespodziankę - Tatsunoko VS. Capcom: Ultimate All-Stars będzie wydana wyłącznie na sztandarową konsolę Nintendo.

W katalogu wydawniczym tej firmy nie mogło również zabraknąć pozycji związanych z serią popularnych kreskówek o Pokemonach. W pierwszych miesiącach 2010 roku, firma wyda dwa tytuły dla dzieci związane ze znanymi stworkami. Na konsolę NDS trafią Pokémon HeartGold oraz Pokémon SoulSilver, oba z poprawioną grafiką i oprawą dźwiękową oraz sposobem sterowania. Debiut obu produkcji zaplanowano na 14 marca.

Plany wydawnicze Nintendo na najbliższe miesiące - ilustracja #2

Jedną z ciekawiej zapowiadających się gier będzie kontynuacja familijnej serii przygodowej Endless Ocean, zatytułowana Blue World. Kolejny raz wcielimy się w rolę płetwonurka badającego głębię oceanu, jednak twórcy zapowiadają tym razem odejście od formy relaksującej rozgrywki i położenie większego nacisku na przygodowy aspekt zabawy. Co to oznacza? W Blue World do znanego z poprzednich wersji zestawu podwodnych atrakcji, dołączy między innymi eksplorowanie podwodnych wraków statków, szalone ucieczki przed rekinami, czy poszukiwanie skarbów. Tradycyjnie już zostanie zwiększona liczba zwierząt zamieszkujących dno oceanu, poprawiona zostanie również oprawa graficzna produkcji. Endless Ocean: Blue World swoją premierę będzie miało 22 lutego 2010 roku.

Fanów Nintendo może również zainteresować projekt WarioWare D.I.Y, pozwalający na tworzenie przez graczy własnych mikrogier oraz dzielenie się z nimi przez Internet z innymi użytkownikami aplikacji. Produkt pozwoli na tworzenie od zera wielu elementów planowanej przez nas gry – postaci, otoczenia, celu gry i wszystkich akcji podejmowanych przez gracza w jej trakcie. WarioWare D.I.Y zadebiutuje 28 marca przyszłego roku.

Pełny plan wydawniczy Nintendo na nadchodzące miesiące prezentuje się następująco:

Nintendo DS/Nintendo DSi

 • Glory of Heracles – 18 styczeń
 • Pokémon HeartGold Version and Pokémon SoulSilver Version – 14 marzec
 • WarioWare: D.I.Y. – 28 marzec
 • America's Test Kitchen: Let's Get Cooking – 28 marzec

Nintendo DSiWare

 • Trajectile - 4 styczeń
 • Number Battle - 25 styczeń
 • Starship Defense - 18 styczeń
 • Touch Solitaire – 11 styczeń
 • X-Scape - luty
 • Link 'n' Launch - luty

Nintendo Wii

 • Endless Ocean: Blue World – 22 luty

Warto również pamiętać, że na wszystkie konsole Nintendo ukaże się w najbliższym czasie sporo gier opracowanych przez innych wydawców. Obszerną listę znajdziecie pod tym adresem.