Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Endless Ocean (Wii)
OkładkaEndless Ocean (Wii)

Forever Blue Wii

Endless Ocean

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w postać płetwnourka. Zajmujemy się eksploracją podwodnego świata, odkrywając i fotografując nowe gatunki ryb oraz poszukując podwodnych skarbów.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forever Blue Premiera Wii

29października2007

producent: Arika wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Forever Blue

Safar'Wii

SimAnimals Africa

Fish Tank

Endless Ocean (gra występuje również pod tytułem Forever Blue) pozwala nam wcielić się w eksplorującego podwodny świat płetwonurka. Za przygotowanie wspomnianej produkcji odpowiada japońskie studio deweloperskie – Arika. Należy dodać, że Endless Ocean jest oficjalną kontynuacją serii Everblue, której dwie wcześniejsze części ukazały się na PS2. Gra ukazała się wyłącznie na konsolę Wii.

Jedną z atrakcji Endless Ocean jest zawarcie w grze ponad dwustu osiemdziesięciu gatunków ryb, z którymi możemy wchodzić w interakcję. Przykładowo, z delfinami możemy się bawić ale od niebezpiecznych rekinów lepiej trzymać się z daleka. Rybom można robić zdjęcia, wykorzystując do tego celu specjalistyczny aparat fotograficzny. Opisy napotkanych już gatunków ryb przenoszone są automatycznie do dołączonej do gry miniencyklopedii, którą w dowolnym momencie rozgrywki można przeglądać.

Nie wszystkie gatunki ryb odnajdzie się już w pierwszych minutach zabawy. Występowanie niektórych jest bowiem uzależnione od aktualnych warunków pogodowych czy obowiązującej w danym momencie pory roku. Podobnie jak w grach z serii Everblue, możemy się także zająć innymi formami eksploracji podwodnego świat. Nasz płetwonurek może na przykład wyruszać na poszukiwania zatopionych skarbów. W dowolnym momencie rozgrywki możemy także wyjść na suchy ląd w celu sprzedania odnalezionych zdobyczy czy wysłuchania ciekawych informacji od napotkanych ludzi.

Opisywana wersja gry wyróżnia się nie tylko ciekawym sterowaniem ale i obsługą sieciowej usługi Nintendo - Wi-Fi Connection. Oznacza to, że gracze mogą łączyć się w większe grupy, wspólnie eksplorując okolicę i dzieląc się odnalezionymi łupami. Oprawa wizualna Endless Ocean prezentuje bardzo zbliżony poziom do tytułów z serii Everblue. Możemy więc liczyć na ładnie wykonany świat gry, z rozległymi rafami koralowymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Forever Blue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.