Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWiiNDS
Okładka SimAnimals Africa (Wii)

SimAnimals Africa

SimAnimals Africa to adresowana głównie do młodszych odbiorców gra familijna z elementami edukacyjnymi wyprodukowana przez firmę EA Games. Gracze mogą poznać sekrety afrykańskich zwierząt wcielając się m.in. w gaparda, papugę czy mrówkojada.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka SimAnimals Africa (Wii)

data premiery gry:

27paź2009

Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimAnimals Africa jest grą dla dzieci, symulującą życie afrykańskich zwierząt, w której mali gracze mogą wcielić się w jednego ze zwierzaków lub kontrolować poczynaniami innych. Produkcją gry zajęło się The Sims Studio, a wydaniem Electronic Arts.

Produkcja oferuje graczom mnogość różnorodnych zwierząt i terenów do wyboru, skąd owe zwierzaki pochodzą. Wśród stałych mieszkańców Afryki znajdziemy więc papugi, gepardy, surykatki, mrówkojady i wiele innych stworzeń, a także tajemnicze zwierzę, które otrzymamy w nagrodę na koniec gry. Rozgrywkę możemy prowadzić na sawannie, w dżungli, na wulkanicznych pustyniach i w deltach rzek.

Każde zwierzątko opatrzone jest własnymi, unikalnymi umiejętnościami, a w naszej gestii leży ich odkrycie. Kiedy uda nam się zapanować nad wybranymi mieszkańcami Afryki i wprowadzić do ich świata ład i harmonię, nagrodą będzie odblokowanie nowych terenów, zwierząt i innych dodatków. W grze znajdziemy aż 70 ukrytych elementów, takich jak robaki, owoce i kwiaty, którymi w trakcie zabawy możemy karmić zwierzaki i w ten sposób otrzymać od nich różne niespodzianki. Bardzo istotne jest to, że gra umożliwia dzieciom nie tylko podziwianie świata zwierząt z boku, ale także jego eksplorację z perspektywy dowolnego, wybranego przez siebie przedstawiciela afrykańskiej fauny.

Rozgrywka jest przedstawiona za pomocą trójwymiarowej oprawy graficznej. Same zwierzęta nie są przesadnie realistyczne. Ponieważ jest to gra dla dzieci, producenci postarali się o to, aby ich wygląd był nieco bajkowy i bardzo często zabawny. Na uwagę zasługuje także muzyka, przywodząca na myśl dźwięki znane z kultowego Króla Lwa.

 

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SimAnimals Africa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata (Wolfenstein, Dead Space, World of Warcraft) 8/07/09
Wieści ze świata (Wolfenstein, Dead Space, World of Warcraft) 8/07/09

wiadomość8 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź SimAnimals Africa, pokaz Chrome Engine 4, sprzedaż Dead Space, chińskie problemy World of Warcraft, 13 tysięcy gier w App Store, dwa miliony zamówień przedpremierowych Dragon Quest IX i inne. Zapraszamy do lektury.

Wii
NDS