Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2009, 13:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Wolfenstein, Dead Space, World of Warcraft) 8/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź SimAnimals Africa, pokaz Chrome Engine 4, sprzedaż Dead Space, chińskie problemy World of Warcraft, 13 tysięcy gier w App Store, dwa miliony zamówień przedpremierowych Dragon Quest IX i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź SimAnimals Africa, pokaz Chrome Engine 4, sprzedaż Dead Space, chińskie problemy World of Warcraft, 13 tysięcy gier w App Store, dwa miliony zamówień przedpremierowych Dragon Quest IX i inne. Zapraszamy do lektury.

SimAnimals Africa

W okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia do sprzedaży trafi produkcja SimAnimals Africa, w której uzyskamy możliwość poznania życia afrykańskich zwierząt. Będziemy mogli nie tylko zatroszczyć się o nie oraz podziwiać w codziennym życiu, ale również wcielić się w przedstawiciela wybranego gatunku. Gra zostanie wydana wyłącznie na konsole Nintendo Wii i DS. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego uruchomionego przez producenta i wydawcę, firmę Electronic Arts.

Wieści ze świata (Wolfenstein, Dead Space, World of Warcraft) 8/07/09 - ilustracja #1

Watchmen: The End is Nigh

21 lipca posiadacze PlayStation 3 mieszkający w Stanach Zjednoczonych uzyskają możliwość nabycia Watchmen: The End is Nigh The Complete Experience – zestawu, w skład którego wejdą dwa epizody gry Watchmen: The End is Nigh oraz film Watchmen w wersji Director’s Cut. Jego cena ustalona została na poziomie 49,99 dolarów. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się również paczka zawierająca wyłącznie dwa odcinki gry w edycji na Xboksa 360 (29,99 dolarów). Dowiedzieliśmy się także, że osoby posiadające już pierwszy epizod bijatyki będą mogły nabyć drugi drogą sieciową. Jego wersja na PC zostanie wydana 29 lipca, na PlayStation 3 - 30 lipca (w cenie 14,99 dolarów), a na Xboksa 360 dopiero 26 sierpnia (1200 punktów MS).

Techland

Firma Techland pokusiła się o publikację pierwszej prezentacji możliwości silnika graficznego Chrome Engine 4, wykorzystanego m.in. przy produkcji strzelaniny Call of Juarez: Więzy Krwi.

Wolfenstein

Koncern Activision zaprezentował pierwszy z czterech odcinków animowanej serii, mającej na celu promocję strzelaniny Wolfenstein – dzieła ekipy Raven Software. Przypominamy, że gra ukaże się na rynku 4 sierpnia w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Disney's A Christmas Carol

3 listopada bieżącego roku do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi gra Disney's A Christmas Carol (na podstawie Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa) na Nintendo DS, inspirowana animowanym filmem Roberta Zemeckisa o tym samym tytule (rolę Scrooga zagra w nim Jim Carrey, użyczający głosu i biorący udział w sesjach motion capture). Amerykańska premiera obrazu kinowego odbędzie się trzy dni później.

Global Agenda

Wraz z aktualizacją oficjalnej strony internetowej gry MMO Global Agenda dowiedzieliśmy się, że start zamkniętych beta testów produkcji autorstwa Hi-Rez Studios zostanie przeprowadzony 24 lipca. Zainteresowane osoby ciągle mogą zgłaszać swoją gotowość do wzięcia udziału. Premiera pełnej wersji odbędzie się w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Dead Space

Horror Dead Space sprzedał się w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy, lecz nie przeszkodziło to w dotarciu do produkcji dwukrotnie większej grupy osób, poinformowali przedstawiciele Visceral Games. Twórcy twierdzą, że głównym tego powodem jest oczywiście prężnie działający rynek gier używanych.

World of Warcraft

Chińczycy ciągle nie mogą grać w najpopularniejsze MMO na świecie – World of Warcraft. Sytuacja nie zmienia się już od ponad miesiąca, czyli od chwili, gdy z funkcji chińskiego operatora gry zrezygnowała firma The9. Więcej na ten temat możecie przeczytać w jednej z naszych poprzednich informacji.

World of Warcraft

To jednak nie koniec wiadomości związanych z MMO Blizzarda. Otóż, przedstawiciele firmy oznajmili za sprawą rozmowy z serwisem Videogamer, że zastąpienie miesięcznego abonamentu przez system mikrotransakcji jest w przypadku WoW-a jak najbardziej możliwe. Póki co jest jednak za wcześnie na dyskusje o jakichkolwiek szczegółach. Pytanie padło w związku z niezwykłą popularnością Free Realms – darmowego MMO od Sony Online Entertainment, na którym firma zarabia poprzez sprzedaż różnego rodzaju dodatków.

iPhone

W bazie App Store – sklepu, w którym możemy kupić różnego rodzaju dodatki do iPhone’a i iPod Touch – znajduje się już 13 tysięcy gier, poinformował koncern Apple.

LucasArts

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że firma LucasArts planuje wprowadzić do oferty Xbox Live Arcade zupełnie nową produkcję o tytule Lucidity. Podobno będzie to przygodowa platformówka, w której pomożemy głównej bohaterce – niejakiej Sofi – ukończyć zleconą jej misję. Dokonamy tego, ustawiając na jej drodze różne platformy, dzięki czemu protagonistka kontrolowana przez sztuczną inteligencję uniknie nieprzyjemności.

Dragon Quest IX

Japończycy zamówili przedpremierowo już ponad dwa miliony egzemplarzy gry Dragon Quest IX. Najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii jRPG zostanie wydana wyłącznie na Nintendo DS. Premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni odbędzie się 11 lipca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dragon Ball: Raging Blast

Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars

Tekken 6

Treasure World

Lips: Number One Hits

Katamari Forever

Madden NFL 10

Naruto Shippuden: Legends: Akatsuki Rising

Ion Assault

Heroes Over Europe

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Trine Gramy!

Assassin's Creed II

Dante's Inferno

The BIGS 2

The Strike

gry