Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Ion Assault (PC)

Ion Assault

Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.

Zręcznościowe | kosmiczne | indie | shoot 'em up

Okładka Ion Assault (PC)

producent: Coreplay

wydawca: Black Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

23wrz2009

X360

18lis2010

PC

Ion Assault to arcade’owa strzelanina utrzymana w stylu hitowej serii Geometry Wars. Walczymy w niej z kosmitami o dostęp do nowego surowca, będącego niezwykle efektywnym paliwem. Gra jest dziełem niemieckiego studia Coreplay i została wydana w systemach dystrybucji sieciowej.

W 2183 roku ludzkość odkrywa źródło energii umożliwiającej podróż do nowych, niezwykle odległych regionów wszechświata. Gigantyczne statki kosmiczne wydobywają surowiec i zwożą na Ziemię, gdzie specjalne fabryki przetwarzają go w paliwo. Całość przerywa jednak nieoczekiwany atak kosmitów. Gracz zasiada za sterami małego myśliwca i wyrusza na wojnę.

Starcia z przeciwnikami i grożącymi zderzeniem asteroidami można rozstrzygnąć na swoją korzyść na dwa sposoby – przy pomocy konwencjonalnej broni (np. laserów), jak i cząstek energii. Te ostatnie zbieramy przez cały czas trwania kampanii i możemy wyrzucać w przestrzeń w postaci energetycznych kul. Posiadają one oczywiście wielką moc, lecz szybkostrzelność wystrzeliwującego je działa pozostawia wiele do życzenia. Niewątpliwym atutem cząstek energii jest to, że po użyciu są one redystrybuowane w przestrzeni, w związku z czym ich ponowne zebranie nie stwarza żadnego problemu.

Na główny tryb składają się cztery scenariusze wypełnione akcją – każdy z innym zestawem przeciwników, bossami i tłami. Kontrolowany statek można oczywiście na bieżąco rozbudowywać. Służą do tego specjalne znajdźki pełniące rolę power-upów. Niektóre z nich zwiększają prędkość, z kolei inne siłę rażenia. Gracz może także natrafić na specjalne rodzaje broni, jak np. generator małych czarnych dziur, potrafiących wessać nawet największych wrogów. Gra oferuje tryb sieciowej rozgrywki wieloosobowej oraz system rankingowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ion Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ion Assault

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza), 150 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Machinarium, Shadow Complex) 7/07/09

wiadomość7 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy oddział Ubisoft, zapowiedź Ion Assault, Konami na GamesCom w Kolonii, pre-ordery Machinarium, Left 4 Dead 2 ze wsparciem dla modów powstałych do części pierwszej i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PC