Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2009, 12:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Machinarium, Shadow Complex) 7/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy oddział Ubisoft, zapowiedź Ion Assault, Konami na GamesCom w Kolonii, pre-ordery Machinarium, Left 4 Dead 2 ze wsparciem dla modów powstałych do części pierwszej i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy oddział Ubisoft, zapowiedź Ion Assault, Konami na GamesCom w Kolonii, pre-ordery Machinarium, Left 4 Dead 2 ze wsparciem dla modów powstałych do części pierwszej i inne. Zapraszamy do lektury.

Ubisoft

Francuski koncern Ubisoft jeszcze w tym roku uruchomi nowy oddział. Zostanie on zlokalizowany w kanadyjskim Toronto. Docelowo ma w nim pracować ponad 800 osób. Przedsięwzięcie może liczyć na wsparcie finansowe kanadyjskiego rządu, który zainwestuje w nie ponad 220 milionów dolarów (amerykańskich).

Apple, Sony i Nintendo

Amerykańska firma Shared Memory Graphics złożyła do sądu pozew, w którym zarzuca firmom Apple, Sony oraz Nintendo naruszenie posiadanego przez nią patentu na system akceleracji graficznej, wykorzystywany w iPhonie, iPod Touch, Wii, PSP oraz PlayStation 2. Pozwane firmy nie zdecydowały się na skomentowanie całej sytuacji.

Ion Assault

Jeszcze tego lata w ramach Xbox Live Arcade odbędzie się premiera arcade’owej strzelaniny Ion Assault – wzorowanej m.in. na popularnym cyklu Geometry Wars. W grze zawarte zostaną cztery odrębne scenariusze, znajdźki podnoszące siłę ognia oraz możliwość podnoszenia statystyk statków kosmicznych. Cena Ion Assault ustalona została na poziomie 800 punktów MS. Producentem jest niemieckie studio Coreplay.

Konami

Japońska firma Konami potwierdziła swoją obecność w trakcie targów GamesCom, które rozpoczną się 19 sierpnia w niemieckiej Kolonii. W ich trakcie producent i wydawca zaprezentuje takie gry, jak: Pro Evolution Soccer 2010 (PS3, X360, PSP i PC), Silent Hill: Shattered Memories (Wii, PSP i PS2) oraz nowe odsłony marki Dance Dance Revolution.

1 vs. 100

10 lipca rozpoczną się beta testy brytyjskiej wersji gry quizowej 1 vs. 100 powstałej na Xboksa 360. Premiera pełnej wersji odbędzie się pod koniec bieżącego roku. Przypominamy, że produkcja powstaje w oparciu o popularny telewizyjny show stworzony przez grupę Endemol.

Machinarium

Firma Amanita Design, znana ze świetnie opracowanych produkcji flashowych m.in. dwóch części Samorosta, uruchomiła zamówienia przedpremierowe na swoją pierwszą, pełnowymiarową przygodówkę na PC o tytule Machinarium. W tej ofercie produkcja kosztuje 17 dolarów (normalnie 20 dolarów). W ramach dodatku gracze, którzy już teraz zdecydują się na zakup, otrzymają ścieżkę dźwiękową do gry. Premiera pełnej wersji odbędzie się w październiku 2009 roku.

Shadow Complex

Shadow Complex, ciekawie zapowiadająca się strzelanina autorstwa Chair Entertainment (jeden z oddziałów Epic Games), zostanie wydana jeszcze tego lata w ramach Xbox Live Arcade. Z informacji ujawnionych przez producentów wynika, że główny wątek będziemy mogli ukończyć nawet w dwie godziny. Będzie to jednak możliwe wyłącznie w przypadku odkrycia skrótów, przy pomocy których pominiemy znaczące fragmenty gry. W normalnym trybie napisy końcowe zostaną wyświetlone po około 10 godzinach.

PlayStation 3

W najnowszym raporcie amerykańskiej Entertainment Merchant Association możemy przeczytać, że w 2008 roku filmy w formacie Blu-ray oglądało na swoich PlayStation 3 aż 87% posiadaczy tej platformy zamieszkujących Stany Zjednoczone. Jest to zdecydowana poprawa w stosunku do roku 2007, kiedy to 60% właścicieli PS3 nie zdawało sobie w ogóle sprawy z istnienia odtwarzacza płyt BD.

Xbox Live Arcade

W tym tygodniu promocją Deal of the Week objęta została platformówka N+. Jej cena spadła tym samym z 800 punktów MS na 560.

Left 4 Dead 2

Firma Valve dostarcza kolejnych informacji związanych z Left 4 Dead 2. Tym razem dowiedzieliśmy się, że wszystkie modyfikacje powstałe z myślą o części pierwszej będą działać także z „dwójką”. Premiera gry odbędzie się 17 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Elemental: War of Magic

Worms 2: Armageddon

Resident Evil: The Darkside Chronicles

'Splosion Man

Darkness Within 2: The Dark Lineage

U-Wars

Puzzle Bobble Galaxy

Tales of Monkey Island

Cake Mania 3

I Heart Geeks!

Bob The Builder: Festival of Fun

NBA 2K10

Colin McRae: DiRT 2

1 vs. 100

Soul Calibur: Broken Destiny

Marvel vs Capcom 2

Battlefield Heroes

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

DJ Hero

Infernal: Hell's Vengeance

Muramasa: The Demon Blade

XIII Century: Blood of Europe

Resident Evil: The Darkside Chronicles

FIFA Manager 10

Dead Space Extraction

Divinity 2: Ego Draconis

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Batman: Arkham Asylum

Dante's Inferno

Brutal Legend

Operation Flashpoint: Dragon Rising

NHL 10

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry